Brakocević: Zawsze chciałam spróbować sił w Polsce!

Siatkówka

- Zawsze chciałam spróbować swoich sił w polskiej lidze. Zdaje sobie sprawę, że gra tutaj jest wyzwaniem. Bardzo się cieszę, że przytrafiła mi się taka szansa - powiedziała nowa atakująca Grota Budowlanych Łódź Jovana Brakocević.

Liga Siatkówki Kobiet zapowiada się nie mniej ciekawie, niż w poprzednim sezonie. Do Polski przyjechało kilka gwiazd światowego formatu. Jedną z nich jest Jovana Brakocević. Serbka w 2006 roku zdobyła brązowy medal mistrzostw świata. 30-letnia atakująca osiągnęła również wiele sukcesów klubowych w kilku europejskich ligach.


- Zawsze chciałam spróbować swoich sił w polskiej lidze. Zdaje sobie sprawę, że gra tutaj jest wyzwaniem. Wiem, że kibice znają się na siatkówce, śledzą poczynania zespołów, ale też mają pewne wymagania. Myślę, że siatkówka jest w waszym kraju sportem numer jeden. To świetna sprawa grać przed takimi kibicami, którzy poza dopingiem wiedzą też o co chodzi w tym sporcie. Bardzo się cieszę, że przytrafiła mi się taka szansa. Szybko doszliśmy do porozumienia z klubem i dlatego tu jestem. Bardzo się cieszę z tego wyboru - powiedziała.


W nadchodzącym sezonie będzie reprezentowała barwy Grota Budowlanych Łódź. Jeszcze przed startem Ligi Siatkówki Kobiet zdobyła z nową drużyną Superpuchar Polski po zwycięstwie 3:2 nad Chemikiem Police.


- Oczywiście celem naszego zespołu jest wygranie wszystkiego w tym sezonie. Nie będzie on łatwy ze względu na oczekiwania wobec nas. Cieszę się z wygranej w Superpucharze szczególnie dlatego, że stało się to na oczach naszych kibiców. Jeden z celów na ten sezon został już spełniony. Jestem pewna, że to zwycięstwo doda nam skrzydeł. Jest ono impulsem do dalszej ciężkiej pracy, a nasza gra będzie wyglądać tylko lepiej - oceniła.


Serbka bardzo szybko złapała wspólny język z koleżankami z zespołu. - Tworzymy bardzo zgraną grupę. Wszyscy są pozytywnie nastawieni i każdy każdego lubi. To bardzo ważne szczególnie, jeśli mówimy o grupie kilkunastu kobiet. Mobilizujemy się wzajemnie na treningach, lubimy ze sobą pracować i przebywać. Każdego tygodnia staramy się robić coś wspólnie, by lepiej się poznać. Oczywiście jeśli pozwala nam na to czas i treningi. Jestem bardzo szczęśliwa z tego powodu - powiedziała.


Nowa atakująca Budowlanych przyznała, że nigdy wcześniej nie słyszała o Łodzi. Z perspektywy czasu jest jednak zadowolona z podjętej decyzji o przeprowadzce.


- Wcześniej nie wiedziałam nic o Łodzi. Sprawdziłam w Internecie, co to za miasto, ale nie da się tego porównać z rzeczywistością, dopóki się tu nie przyjedzie i nie zamieszka. Cieszę się, że mam u boku rodzinę. Znalazłam przedszkole dla mojego syna. Jest bardzo podekscytowany nowym miejscem i sprawia mu to radość. Utwierdza mnie to też w przekonaniu, że podjęłam słuszną decyzję wybierając Łódź, nie tylko jeśli chodzi o moją dalszą karierę, ale też ze względu na moją rodzinę. Bardzo mi się tu podoba. No może poza jedną rzeczą. Jest tu nieco chłodniej, do czego jeszcze nie do końca przywykłam. Cóż, zakładam cieplejszą kurtkę i jakoś sobie radzę - skomentowała.


Cała rozmowa z Jovaną Brakocević w załączonym materiale wideo.

Bożena Pieczko, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze