Copa Libertadores: Derby Buenos Aires w finale

Po raz pierwszy w historii w finale Copa Libertadores, południowoamerykańskiego odpowiednika Ligi Mistrzów, wystąpią dwie argentyńskie drużyny. W środę awansowało River Plate Buenos Aires, które dołączyło do lokalnego rywala Boca Juniors.

W rewanżowym meczu półfinałowym zespół Boca Juniors zremisował na wyjeździe z Palmeiras Sao Paulo 2:2. Tydzień temu w Argentynie gospodarze wygrali 2:0.

Trzy z czterech bramek dla Boca Juniors zdobył rezerwowy w obu potyczkach Dario Benedetto.

Z kolei drużyna River Plate wyeliminowała inny brazylijski klub, broniące trofeum Gremio Porto Alegre - u siebie przegrała 0:1, by na wyjeździe, w spotkaniu pełnym dramaturgii, zwyciężyć 2:1. Gola na wagę awansu w 95. minucie strzelił Gonzalo Martinez z karnego; sędzia do drugiej połowy doliczył aż 14 minut.

Obronić Pucharu Wyzwolicieli nie udało się nikomu od 2001 roku, kiedy po raz drugi z rzędu triumfowało Boca Juniors.

Mecze finałowe Copa Libertadores zaplanowane są na 7 i 28 listopada, ale ze względu na zaplanowany wcześniej szczyt polityczny prawdopodobnie rozegrane zostaną 10 i 24 listopada; pierwszy mecz na stadionie Boca Juniors, drugi - River Plate.

Rewanżowe mecze półfinałowe:

środa, 31 października:
  Palmeiras Sao Paulo (Brazylia) - Boca Juniors Buenos Aires (Argentyna) 2:2 (0:1)
  pierwszy mecz: 0:2; awans: Boca Juniors.