PlusLiga: Indykpol AZS Olsztyn - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka
PlusLiga: Indykpol AZS Olsztyn - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Transmisja w Polsacie Sport
fot. PAP

W pierwszym meczu piątej kolejki PlusLigi Indykpol AZS Olsztyn zmierzy się z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Podopieczni trenera Andrei Gardiniego są jedyną niepokonaną jak dotąd drużyną, jednak olsztynianie sprawili w tym sezonie już kilka niespodzianek. Czy pokuszą się o kolejną? Transmisja meczu Indykpol AZS Olsztyn - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w Polsacie Sport.

Po dwóch kiepskich meczach zakończonych porażkami siatkarze Indykpolu zajmowali przedostatnią lokatę w tabeli PlusLigi. W trzeciej kolejce przełamali się i pokonali MKS Będzin 3:0. Wydawało się, że kolejna przeszkoda, jaką była PGE Skra Bełchatów, jest nie do przeskoczenia. Podopieczni Roberto Santilliego zaskoczyli jednak wszystkich i rozbili mistrza Polski w jego własnej hali 3:0. W rozgrywanym awansem meczu szóstej kolejki z Treflem Gdańsk olsztynianie byli bliscy sprawienia kolejnej niespodzianki. W tie-breaku zabrakło im jednak szczęścia i przegrali 2:3.

 

Kolejne spotkanie będzie prawdopodobnie najtrudniejszą przeprawą drużyny z Warmii i Mazur, bo po drugiej stronie siatki stanie jedyna niepokonana ekipa PlusLigi ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Siatkarze Andrei Gardiniego pokonali po drodze takie marki, jak Stocznia Szczecin czy Trefl Gdańsk tracąc zaledwie jednego seta od początku rozgrywek.

 

Poza boiskiem będziemy mogli obserwować rywalizację dwóch włoskich szkoleniowców. Dla trenera Gardiniego będzie to sentymentalny powrót do Olsztyna, gdzie pracował przed przejściem do ZAKSY.

 

W żadnej z drużyn po poprzednim sezonie nie doszło do gruntownej przebudowy. Drużyna z Kędzierzyna-Koźla zatrzymała swoje największe gwiazdy. W ekipie z Olsztyna przemeblowaniu uległa jedynie pozycja środkowych. Jan Kochanowski zasilił skład PGE Skry Bełchatów, a Daniel Pliński zakończył karierę.


Czy ZAKSA utrzyma status niepokonanej drużyny, a może Indykpol sprawi kolejną niespodziankę?

 

Transmisja meczu Indykpol AZS Olsztyn - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle od godziny 20:30 w Polsacie Sport.

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze