Już pierwsze spotkanie tej kolejki zapowiada się niezwykle interesująco. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, lider tabeli, który w czterech dotychczasowych meczach stracił zaledwie jednego seta, zagra na trudnym terenie w Olsztynie. Siatkarze Indykpolu AZS serwują swym kibicom prawdziwą huśtawkę nastrojów. Przed tygodniem w kapitalnym stylu wygrali 3:0 w Bełchatowie. W środę, w rozegranym awansem meczu 6. kolejki ulegli natomiast 2:3 Treflowi Gdańsk, choć prowadzili w tym meczu już 2:0. Jak będzie tym razem? Czy siatkarze ZAKSY zatrzymają dobrze dysponowanego atakującego Jana Hadravę?

 

Sobotnie zmagania otworzy szlagierowo zapowiadające się starcie Jastrzębskiego Węgla z PGE Skrą Bełchatów. Mistrzowie Polski będą chcieli podnieść się po porażce z Indykpolem AZS w poprzedniej kolejce, jastrzębianie natomiast spróbują wykorzystać falującą na początku sezonu formę bełchatowskich gwiazd.

 

Mecz Asseco Resovia – MKS Będzin będzie starciem dwóch... najsłabszych ekip obecnego sezonu. Obie nie zaznały jeszcze smaku zwycięstwa, obie wywalczyły tylko po jednym punkcie. Czy drużyna z Rzeszowa przełamie złą passę pod wodzą nowego trenera Gheorghe Cretu, czy też ugrzęznie na dole tabeli po kolejnej porażce?

 

Siatkarze Cuprum Lubin, którzy w poprzedniej kolejce wygrali po raz pierwszy w obecnym sezonie, podejmą we własnej hali ekipę Stoczni.  Podopieczni Michała Mieszko Gogola, z kapitalnie dysponowanym Bartoszem Kurkiem na czele, w ostatnich dwóch meczach nie oddali rywalom nawet seta (3:0 z Jastrzębskim Węglem, 3:0 z Asseco Resovią).

 

Ciekawie, jak zwykle w tym sezonie, powinno być również w Zawierciu. Dwa wcześniejsze mecze Aluron Virtu Warty we własnej hali kończyły się tie-breakami (3:2 z Asseco Resovią, 2:3 z Jastrzębskim Węglem). Czy podobnie będzie w konfrontacji z Cerrad Czarnymi? Ekipa z Radomia do walki z "Jurajskimi Rycerzami" przystąpi po zdecydowanym zwycięstwie 3:0 nad ONICO Warszawa w rozegranych przed tygodniem derbach Mazowsza.

 

W drugim niedzielnym meczu Trefl Gdańsk zmierzy się z Chemikiem Bydgoszcz. Podopieczni Jakuba Bednaruka, po sensacyjnym zwycięstwie 3:2 nad PGE Skrą na inaugurację i ograniu 3:1 Cuprum Lubin, w kolejnych meczach mocno spuścili z tonu. Gra gdańszczan w tym sezonie mocno faluje, ale jeśli Maciej Muzaj zaprezentuje się równie dobrze jak w wygranych po tie-breakach meczach z GKS i Indykpolem AZS, powinni być oni zdecydowanymi faworytami tej konfrontacji.

 

Ostatnie spotkanie tej kolejki ONICO Warszawa – GKS Katowice zostanie rozegrane dopiero za miesiąc – 3 grudnia.

 

Terminarz i plan transmisji meczów 5. kolejki PlusLigi:

 

2018-11-02: Indykpol AZS Olsztyn – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (piątek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
2018-11-03: Jastrzębski Węgiel – PGE Skra Bełchatów (sobota, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport)
2018-11-03: Asseco Resovia – MKS Będzin  (sobota, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2018-11-03: Cuprum Lubin – Stocznia Szczecin  (sobota, godzina 20.00; transmisja – Polsat Sport)
2018-11-04: Aluron Virtu Warta Zawiercie – Cerrad Czarni Radom  (niedziela, godzina 14.45; transmisja – Polsat Sport)
2018-11-04: Trefl Gdańsk – Chemik Bydgoszcz (niedziela, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2018-12-03: ONICO Warszawa – GKS Katowice.