Napoli rozbiło Empoli! Hat-trick Mertensa i przełamanie Milika

Napoli z Piotrem Zielińskim w składzie od pierwszych minut pokonało Empoli 5:1 (2:0). Hat-tricka ustrzelił będący ostatnio w doskonałej formie Dries Mertens. W końcówce meczu w miejsce Zielińskiego wszedł Arkadiusz Milik, który zdobył jednego z goli.

Mecz na Stadio San Paolo rozpoczął się dla gospodarzy zgodnie z planem. Już w 8. minucie najlepszy strzelec Napoli - Lorenzo Insigne w klarownej sytuacji, z bliskiej odległości pokonał bramkarza gości. Dokładnie półgodziny później Ivan Provedel po raz drugi musiał wyciągać piłkę z siatki. Pod koniec pierwszej połowy precyzyjnym strzałem z dystansu popisał się Mertens, który wraz z Insigne wyszedł w linii ataku kosztem Milika.

Po przerwie Empoli, które nie miało nic do stracenia, grało znacznie odważniej niż w pierwszej odsłonie. Ich postawa została nagrodzona w 58. minucie, kiedy to Francesco Caputo perfekcyjnie wykończył sytuację sam na sam z Orestisem Karnezisem. Radość gości nietrwała jednak długo. Sześć minut później kapitalnym uderzeniem tuż zza pola karnego popisał się Mertens. Belg we wspaniałym stylu pokonał bramkarza Empoli, pokazując przy tym znakomite wyszkolenie techniczne.

W 83. minucie na placu gry zameldował się drugi reprezentant Polski. Milik zmienił solidnie spisującego się Zielińskiego. Nasz napastnik pokazywał się do gry i doczekał się w 90. minucie idealnego podania od Mertensa. Były snajper Ajaksu Amsterdam nie miał żadnych problemów z wykończeniem akcji. Tym samym 24-latek strzelił swojego czwartego gola w tym sezonie Serie A.

Dzieła zniszczenia dokonał w trzeciej minucie doliczonego czasu Mertens. Filigranowy gracz skompletował hat-tricka po wzorowo przeprowadzonym kontrataku przez podopiecznych Carlo Ancolettiego.

Napoli - Empoli 5:1 (2:0)
Bramki: Insigne (9'), Mertens (38', 64', 93'), Milik (90') - Caputo (58')

Napoli: Karnezis - Malcuit, Maksimovic, Koulibaly, Hysaj - Fabian Ruiz (64' Allan), Rog (64' Callejon), Diawara, Zielinski (83' Milik) - Mertens, Insigne

Empoli: Provedel - Di Lorenzo, Silvestre, Maietta, Antonelli - Acquah (67' Zajc), Bennacer, Traore, Krunic (68' Pasqual), Ucan (80' La Cumina) - Caputo

Żółte kartki: Bennacer, Di Lorenzo