PGE Ekstraliga: Pedersen w Falubazie Zielona Góra

Żużel
PGE Ekstraliga: Pedersen w Falubazie Zielona Góra
fot. Cyfrasport

Nicki Pedersen będzie w sezonie 2019 reprezentował barwy Falubazu Zielona Góra – poinformował w piątek na swoim portalu zielonogórski klub. W tym roku Duńczyk jeździł w Unii Tarnów, która spadła z ekstraligi żużlowej.

„Trzykrotny mistrz świata, multimedalista rozgrywek europejskich. Jeden z najbardziej utytułowanych żużlowców na świecie - Nicki Pedersen dołącza do drużyny Falubazu Zielona Góra na sezon 2019” – napisano w informacji o transferze.

 

W sezonie 2018 Pedersen był liderem tarnowskiej Unii. Jego średnia biegowa - 2,432 punktu - klasyfikuje go na trzecim miejscu listy najskuteczniejszych zawodników, za Bartoszem Zmarzlikiem ze Stali Gorzów i Leonem Madsenem z Włókniarza Częstochowa.

 

-Chcę być w dobrej drużynie, która walczy o wysokie cele. Zawodnicy, z którymi stworzę zespół w Zielonej Górze mogą pozwolić wspiąć się na kolejny poziom. Indywidualnie jesteśmy wszyscy świetnymi żużlowcami, ale kolejnym krokiem będzie zbudowanie dobrej więzi między nami i odpowiedniej atmosfery w drużynie. Tak, aby wspierać siebie również w trudnych momentach… – powiedział cytowany przez portal Pedersen.

 

Jak przekazał zielonogórski klub, Duńczyk jest pierwszym nowym zawodnikiem w Falubazie na sezon 2019. Wcześniej umowy przedłużyli Patryk Dudek i Michael Jepsen Jensen, a ważne kontrakty mają Piotr Protasiewicz i Mads Hansen oraz juniorzy Mateusz Tonder i Damian Pawliczak.

MM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie