Siatkarze Indykpolu nie najlepiej rozpoczęli sezon notując dwie z rzędu porażki z GKS Katowice (1:3) i Cerrad Czanymi Radom (0:3). Przełamanie nastąpiło dopiero w trzeciej kolejce. Olsztynianie pokonali w niej 3:0 MKS Będzin. Od tamtej pory ich forma stale wzrasta.


Największą sensacją było pokonanie w trzech setach PGE Skry Bełchatów. Mistrz Polski przed własną publicznością nie miał zupełnie nic do powiedzenia. Indykpol zdominował grę i wywiózł z Bełchatowa komplet punktów. W kolejnym starciu czwarta ekipa poprzedniego sezonu miała szansę zanotować kolejne zwycięstwo, lecz po tie-breaku uległa Treflowi Gdańsk.


Kolejny mecz wydaje się jednak być jeszcze trudniejszy. Rywalem będzie ekipa, która nie poniosła od początku rozgrywek ani jednej porażki! ZAKSA idzie jak burza pokonując na swojej drodze kolejnych groźnych rywali. Wyższość ekipy Andrei Gardiniego musiały uznać m.in. Stocznia Szczecin (0:3) i Trefl Gdańsk (3:0).


Kędzierzynianie tworzą zgrany kolektyw, co doskonale obrazują rankingi indywidualne. Jedynie Rafał Buszek pojawił się w zestawieniu pięciu najlepszych przyjmujących. W ekipie Indykpolu wyróżniającą się postacią jest Jan Hadrava. Czech prowadzi w rankingu pięciu najlepszych zagrywających. Jest również wśród najlepiej punktujących rozgrywek.


Czy Czech poprowadzi Indykpol do kolejnej niespodzianki?


Relacja meczu Indykpol AZS Olsztyn – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle od godziny 20:30 na Polsatsport.pl.