15-latek strzelił gola dla Stali Mielec (WIDEO)

15 lat i 337 dni miał dokładnie Kacper Sadłocha w momencie strzelenia swojego pierwszego gola w Fortuna 1 Lidze. Młodziutki napastnik PGE FKS Stali Mielec zdobył bramkę 3 listopada 2018 roku w 81. minucie ligowego starcia ze Stomilem Olsztyn.

Urodzony 1 grudnia 2002 roku Sadłocha zadebiutował w pierwszej drużynie Stali Mielec jeszcze za kadencji Zbigniewa Smółki. Pod koniec maja 2018 roku miał 15 lat, 5 miesięcy i 26 dni, gdy wszedł na boisko w meczu przedostatniej kolejki sezonu 2017/2018... ze Stomilem w Olsztynie. Kolejne spotkanie Sadłochy przeciwko olsztynianom także okazało się przełomowe dla młodego napastnika.

Sadłocha, podobnie jak w poprzednich meczach Fortuna 1 Ligi za kadencji Artura Skowronka, znalazł się na ławce rezerwowych na domowe starcie ze Stomilem. Na murawie zameldował się w 75. minucie, przy bardzo korzystnym dla Stali wyniku 3:0. Już sześć minut później 15-latek wpisał się na listę strzelców, ustalając rezultat spotkania na 4:0.

Piłkarz Stali na pewno jest najmłodszym strzelcem gola w tym sezonie na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej. Można również zaryzykować stwierdzenie, że historia nie pamięta młodszego od niego zdobywcy bramki na tym poziomie rozgrywek.

Gol Sadłochy w załączonym materiale wideo.