Arka Gdynia - MKS Dąbrowa Górnicza. Transmisja w Polsacie Sport

Niepokonana w Energa Basket Lidze Arka Gdynia w sobotę sprawdzi w jakiej formie jest MKS Dąbrowa Górnicza. Transmisja meczu Arka Gdynia - MKS Dąbrowa Górnicza w Polsacie Sport od godziny 12.30.

Zespół trenera Przemysława Frasunkiewicza wygrał swoje cztery pierwsze mecze w Energa Basket Lidze i tym samym potwierdził wielki potencjał. Ostatnie starcie z Miastem Szkła Krosno wcale nie było jednak łatwe - gdynianie uciekli dopiero w trzeciej kwarcie. W zwycięskim meczu (91:78) aż sześciu zawodników Arki rzuciło 10 lub więcej punktów. - Zespół z Krosna postawił nam ciężkie warunki w pierwszej połowie, trafiali trudne rzuty. W drugiej wyszliśmy mocniej w defensywie. Cieszy to, że w końcu trafiliśmy kilka rzutów z obwodu - mówił po meczu trener Frasunkiewicz.

MKS źle wszedł w ten sezon. Porażki ze Stelmetem Eneą, GTK i Polpharmą mogły wprowadzić trochę nerwowości. Tak się jednak nie stało, a ekipa z Dąbrowy Górniczej szybko weszła na właściwe tory i pokonała TBV Start Lublin oraz BM Slam Stal Ostrów Wlkp. Szczególnie tą drugą wygraną można uznać za niespodziankę. - Po początku 0-3, gdzie w każdym meczu byliśmy blisko, cały czas ciężko pracowaliśmy. Wygraliśmy w Lublinie, a dzisiaj pokonaliśmy ekipę notowaną w krajowej czołówce. Dla nas to bardzo ważne, że odnaleźliśmy się w lidze, będziemy szukać kolejnych zwycięstw - podkreślał trener Jacek Winnicki.

Najciekawszy pojedynek w starciu tych drużyn? Z pewnością ten pomiędzy Krzysztofem Szubargą a Treyem Davisem. Rozgrywający Arki to lider zespołu, który jednocześnie sprawia, że zawodnicy obok niego stają się lepsi. W trudnym momencie meczu zawsze można liczyć na jego celną trójkę, nawet z ośmiu metrów. Podobnym typem gracza stara się być Davis. Amerykanin zasłynął meczem w G-League, w którym rzucił aż 57 punktów dla Maine Red Claws. W EBL dodatkowo nieźle też wywiązuje z obowiązków “jedynki” - notuje średnio 6,4 asysty w każdym spotkaniu.

Gospodarze powinni mieć przewagę pod koszami. Adam Łapeta i Robert Upshaw robią swoje na pozycji centra, a nie można zapominać o świetnie spisujących się - i połowanych do szerokiego składu reprezentacji Polski - Mikołaju Witlińskim i Dariuszu Wyce. W drużynie z Dąbrowy Górniczej sporo będzie zależało od Szymona Łukasiaka i Michała Gabińskiego - na pozycji silnego skrzydłowego wspierać ich będą ofensywnie nastawieni Cleveland Melvin i Mathieu Wojciechowski.

Początek spotkania Arka Gdynia - MKS Dąbrowa Górnicza w sobotę o godz. 12.40. Transmisja w Polsacie Sport od godz. 12.30.