Bundesliga: Bayern Monachium stracił punkty z Freiburgiem

Piłkarze Bayernu Monachium nie wygrali piątego meczu z rzędu, biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki. W 10. kolejce Bundesligi zremisowali przed własną publicznością z SC Freiburg 1:1, tracąc gola w 89. minucie. Robert Lewandowski rozegrał całe spotkanie, ale nie zdołał wpisać się na listę strzelców.

SC Freiburg to jeden z ulubionych rywali "Lewego". W poprzednich dwunastu spotkaniach strzelił tej drużynie trzynaście goli. Wydawało się, że sobotni mecz będzie spacerkiem dla jego drużyny, tymczasem pierwsza połowa skończyła się bezbramkowym remisem. Świetną okazję miał Lewandowski, który znalazł się sam na sam z bramkarzem, jednak przegrał ten pojedynek.

Po zmianie stron, w 55. minucie, piłka po uderzeniu głową Tima Kleindiensta wpadła do bramki strzeżonej przez Manuela Neuera. Napastnik Freiburga był jednak na spalonym i sędzia nie uznał gola. Chwilę później wydawało się, że jeden z obrońców gości zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym. Sędzia Felix Zwayer skorzystał z wideoweryfikacji i chociaż długo zwlekał z decyzją, to ostatecznie nie przyznał "jedenastki".

Piłkarze Bayernu Monachium bili głową w mur do 80. minuty. Wynik po indywidualnej akcji otworzył wówczas Serge Gnabry. Goście mimo tego się nie poddali i w samej końcówce doprowadzili do remisu za sprawą Lucasa Hoelera.

Na pozycji lidera umocniła się Borussia Dortmund, która tym razem wygrała na wyjeździe VfL Wolfsburg 1:0. Dzięki temu pozostaje jedyną niepokonaną drużyną w Bundeslidze. Na boisku zabrakło Polaków. Jakub Błaszczykowski i Łukasz Piszczek nie znaleźli się w kadrze, ten drugi z powodu kontuzji.

Wyniki sobotnich meczów 10. kolejki Bundesligi:

Bayer Leverkusen - TSG 1899 Hoffenheim 1:4 (1:2)

Bramki: Karim Bellarabi 30 - Reiss Nelson 19, Joelinton 34, 73, Vincenzo Grifo 49

Bayern Monachium - SC Freiburg 1:1 (0:0)

Bramki: Serge Gnabry 80 - Lucas Hoeler 89

FC Augsburg - 1.FC Nuernberg 2:2 (1:0)

Bramki: Alfred Finnbogason 11, Jonathan Schmid 59 - Alexander Fuchs 54, Lukas Muhl 88

Schalke 04 Gelsenkirchen - Hannover 96 3:1 (0:0)

Bramki: Nabil Bentaleb 57, Breel Embolo 72, Mark Uth 85 - Hendrik Weydandt 71

VfL Wolfsburg – Borussia Dortmund 0:1 (0:1)

Bramka: Marco Reus 27

Hertha Berlin - RB Lipsk 0:3 (0:1)

Bramki: Timo Werner 7, 53, Matheus Cunha 75