Ekstraliga rugby chce systemu jesień-wiosna

Inne
Ekstraliga rugby chce systemu jesień-wiosna
fot. PAP

Ekstraliga rugby od drugiej połowy 2019 roku ma wrócić do systemu rozgrywek jesień-wiosna, zaś w pierwszej połowie przyszłego roku liga ma grać w skróconej formule - poinformował prezes Budowlanych Łódź SA i członek Rady Ekstraligi Krzysztof Serafin. Takie zmiany Rada Ekstraligi zarekomenduje Polskiemu Związkowi Rugby.

Według nieoficjalnych informacji, związek ma się przychylić do propozycji zmian.

 

- Doszło dziś do bardzo ważnego spotkania. Rada Ekstraligi spotkała się z przedstawicielami siedmiu klubów, które się stawiły. Bardzo prawdopodobne, że ekstraliga pozyska sponsora tytularnego. Ma to się wiązać z załatwieniem transmisji telewizyjnej z minimum jednego meczu w kolejce. Myślę, że jest to milowy krok (w promocji rugby - PAP). Sprawa skróconego sezonu, zakończonego mistrzostwem Polski w czerwcu, została już ustalona" - powiedział PAP Serafin przed meczem Rugby Europe Trophy: Polska - Litwa. Został on rozegrany w Łodzi.

 

Według jego informacji start rozgrywek w 2019 r. nastąpi w marcu, a zakończenie w połowie czerwca. Jesienią mają wystartować kolejne, "normalne" rozgrywki. Nie wiadomo ostatecznie jak będzie wyglądać wiosenna rywalizacja. Według wstępnej propozycji ma zostać rozegranych tylko 10 kolejek, a następnie ma się odbyć faza finałowa (półfinały, finał).

 

Zgodnie z decyzją Polskiego Związku Rugby rozgrywki ligowe od 2017 r. odbywały się systemem wiosna-jesień. W 2016 roku – przy przechodzeniu z systemu jesień–wiosna - zespoły w drugiej części tego roku grały tylko o Puchar Polski Ekstraligi. Zdobył go Master Pharm Budowlani Łódź. Jesienią 2017 ten sam zespół w finale ligi pokonał Ogniwo Sopot 16:3.

 

W tym roku, 10 listopada w finale ekstraligi znowu zmierzy się Master Pharm z Ogniwem. Spotkanie zostanie rozegrane na stadionie miejskim przy al. Józefa Piłsudskiego w Łodzi. Rozgrywają tam spotkania ligowe piłkarze Widzewa.

WŁ, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie