Glinka o Kurku: Gdyby nie jego rozterki, nie byłby tam gdzie teraz

Siatkówka

Bartosz Kurek został uznany przez CEV najlepszym siatkarzem Europy w 2018 roku. W 2003 roku to wielkie wyróżnienie trafiło do Małgorzaty Glinki. Jak była gwiazda żeńskiej reprezentacji pogratulowała mistrzowi świata? - To szczególne wyróżnienie, gratuluję mu z całego serca - powiedziała.

- Jest to szczególna nagroda. Nie jest to MVP turnieju czy nagroda jednorazowa. To niezwykłe wyróżnienie dla zawodnika, dla mnie to było bardzo duże przeżycie, więc gratuluję Bartkowi z całego serca. Jest teraz czołowym zawodnikiem reprezentacji, ale wiem, że są różne momenty w karierze. Kurek jest po swojej sportowej rozterce, ale gdyby nie ona, prawdopodobnie nie byłby w tym miejscu, co teraz. Niech ta chwila trwa, ja mu bardzo kibicuję - powiedziała Glinka.
 
Kurek został nagrodzony na gali w Budapeszcie, jednak podkreśla, że to zasługa całej reprezentacji. Jaką rolę pełnią tego typu wyróżnienia w karierze sportowca?
 
- Każda nagroda motywuje do dalszej pracy, przynajmniej mnie motywowała. Człowiek staje się dużo pewniejszy, jest się kimś. W cięższych sytuacjach na boisku warto sobie przypomnieć, że jest się najlepszym. Ta nagroda była dla mnie wtedy bardzo szczególna. Dzisiaj nie patrzę na moje medale codziennie i nie uśmiecham się do nich. Czy mi pomogła? Na pewno! Jestem rozpoznawalna i ludzie do tej pory dziękują mi za emocje. To najważniejsze w życiu sportowca, nagrody to trzeba czasem odkurzyć. Przede wszystkim emocje! - zauważyła była reprezentantka Polski.
 
Cała wypowiedź Małgorzaty Glinki w załączonym materiale wideo.
ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze