Lotto Ekstraklasa: Oprawa powodem przerwania meczu w Warszawie

Blisko 20-minutowa przerwa w grze to efekt oprawy, jaką przygotowali kibice Legii Warszawa przy okazji meczu z Górnikiem Zabrze w 14. kolejce ekstraklasy. Stadion został tak zadymiony, że sędzia nakazał udać się piłkarzom do szatni.

Władze Ekstraklasy zdecydowały o włączeniu się w obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Podczas 14. i 15. serii gier przed każdym meczem na boisku pojawia się flaga Polski, zostaje odśpiewany hymn państwowy, a piłkarze wychodzą na boisko w biało-czerwonych szalikach.

Na tę okazję kibice Legii przygotowali specjalny edukacyjny transparent. Zwrócili na nim uwagę na pojawiający się błąd w śpiewaniu hymnu, gdy w zdaniu "Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy", słowo "kiedy" zastępowane jest przez "póki".

Spotkanie rozpoczęło się zgodnie z planem, ale w trzeciej minucie zadymienie obiektu po odpaleniu rac osiągnęło taki poziom, że sędzia Wojciech Myć przerwał spotkanie. Chwilę później nakazał drużynom udać się do szatni.

Gra została wznowiona po blisko 20 minutach, a przerwa nie zdekoncentrowała gospodarzy. Legia po pierwszej połowie prowadzi 3:0.