PlusLiga: Cuprum Lubin - Stocznia Szczecin. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka
PlusLiga: Cuprum Lubin - Stocznia Szczecin. Transmisja w Polsacie Sport
fot. Cyfrasport

Po emocjach w Jastrzębiu oraz Rzeszowie, sobotni maraton z rozgrywkami PlusLigi zakończymy w Lubinie, gdzie w 5. serii spotkań miejscowy Cuprum podejmie Stocznię Szczecin. Faworytami tego starcia są niewątpliwie przyjezdni, ale ostatni zryw lubinian nie pozwala ich lekceważyć w nadchodzącej rywalizacji. Transmisja w Polsacie Sport.

Jeszcze niedawno można byłoby powiedzieć, że Cuprum przynajmniej teoretycznie jest na straconej pozycji w konfrontacji z naszpikowaną gwiazdami Stocznią, ale ich ostatni triumf w Katowicach z GKS-em bez straty seta pozostawia delikatny znak zapytania w tej kwestii. We wcześniejszych starciach lubinianie przegrali w Warszawie z ONICO 0:3, u siebie z Chemikiem Bydgoszcz 1:3 oraz z Cerrad Czarnymi Radom 0:3. Po zwycięstwie w stolicy Górnego Śląska nastroje w obozie Cuprum zdecydowanie poprawiły się, ale o pójście za ciosem będzie niezwykle trudno.

 

Do Lubina zawita bowiem Stocznia Szczecin, która rozpędza się niczym powolna, ociężała lokomotywa. Ekipa z północno-zachodniej części Polski plasuje się na siódmym miejscu z sześcioma punktami i wyprzedza swoich sobotnich adwersarzy o trzy oczka, mimo że w swoim dorobku ma jedno spotkanie rozegrane mniej. Podopieczni Michała Gogola z powodu awarii oświetlenia we własnej hali nie zdołali rozegrać meczu z Treflem Gdańsk na inaugurację PlusLigi. W drugiej kolejce Stocznia wyraźnie przegrała z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 0:3, ale swój potencjał uwolniła w dwóch następnych konfrontacjach. Bartosz Kurek i spółka najpierw pokonali na wyjeździe Jastrzębski Węgiel, a potem u siebie Asseco Resovię Rzeszów - w obu przypadkach bez straty seta. W obozie gości panuje pełna mobilizacja, aby tym razem pokonać dwunasty w tabeli Cuprum.

 

Historia przemawia za gospodarzami, którzy w ostatnich pięciu bezpośrednich starciach wygrywali czterokrotnie, z czego dwukrotnie w poprzednim sezonie. Przeszłość należy jednak oddzielić grubą kreską od teraźniejszości, bowiem Stocznia dysponuje obecnie o wiele większymi możliwościami, które postara zaprezentować na parkiecie. Mimo to, miejscowi będą chcieli udowodnić, że nadal mają patent na rywala, a wielke nazwiska po drugiej stronie siatki nie są im straszne.

 

Transmisja meczu Cuprum Lubin - Stocznia Szczecin od godz. 20:00 w Polsacie Sport.

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze