PlusLiga: Trzecie zwycięstwo Stoczni Szczecin

W spotkaniu 5. kolejki PlusLigi siatkarze Cuprum Lubin przegrali ze Stocznią Szczecin 0:3. Podopieczni trenera Michała Mieszko Gogola byli faworytami tego starcia i wywiązali się z tej roli bez większych kłopotów.

Pierwszy set rozpoczął się co prawda od zdecydowanego prowadzenia siatkarzy ze Szczecina (0:4), ale gra szybko się wyrównała.  Gospodarze odrobili straty i uzyskali przewagę, gdy asem serwisowym popisał się Masahiro Yanagida (12:11). W kolejnych akcjach oglądaliśmy walkę punkt za punkt, jednak gdy rywalizacja zaczęła zbliżać się do dwudziestego punktu, siatkarze Stoczni znów odskoczyli rywalom (18:21). Gospodarze zaczęli popełniać błędy, a rywale mieli w swych szeregach skutecznego Bartosza Kurka, który wywalczył piłkę setową. W kolejnej akcji skutecznym atakiem zamknął tę część meczu Nicholas Hoag (21:25).

Druga partia miała jednostronne oblicze. Stocznia miała przewagę od początku, ale do stanu 6:8 gospodarze próbowali dotrzymywać rywalom kroku. Później szczecinianie wygrali siedem piłek z rzędu (6:15) i właściwie przesądzili losy tej odsłony. Przewaga wzrosła potem do dziesięciu oczek (7:17), a od stanu 10:20 punktowali już tylko przyjezdni. Matej Kazijski wywalczył piłkę setową, a po chwili gospodarze nie zdołali przyjąć zagrywki Hoaga (10:25).

Trzecią partię lepiej rozpoczęli gospodarze (3:0, 9:6). W dalszej części gra się wyrównała i set przypominał pierwszą odsłonę. Do stanu 20:21 siatkarze Cuprum dotrzymywali kroku przeciwnikom (20:21), jednak kluczowe akcje padły łupem szczecinian. Bartosz Kurek wywalczył piłkę setową (21:24), i choć gospodarze obronili się w dwóch kolejnych akcjach,  to w trzeciej, po świetnym rozegraniu Łukasza Żygadły, atak Simona Van De Voorde zakończył ten mecz (23:25). Siatkarze ze Szczecina odnieśli trzecie zwycięstwo w swym czwartym meczu w tym sezonie i po raz kolejny uporali się z rywalem w trzech setach.

Najwięcej punktów:  Igor Grobelny (11), Masahiro Yanagida (10) – Cuprum; Bartosz Kurek (21), Nicholas Hoag (15), Matej Kazijski (13) – Stocznia. Przyjezdni mieli zdecydowaną przewagę w ataku (27–42) i bloku (2–8); statystyki punktowych zagrywek (7–8)oraz błędów własnych (17–18) były w miarę wyrównane. MVP: Łukasz Żygadło.

Cuprum Lubin – Stocznia Szczecin 0:3 (21:25, 10:25, 23:25)

Cuprum: Masahiro Yanagida, Mariusz Marcyniak, Maciej Gorzkiewicz, Igor Grobelny, Damian Boruch, Jakub Wachnik – Jędrzej Gruszczyński (libero) oraz Kert Toobal, Filip Biegun, Przemysław Smoliński, Jakub Ziobrowski.

Stocznia: Łukasz Żygadło, Matej Kazijski, Janusz Gałązka, Bartosz Kurek, Nicholas Hoag, Simon van de Voorde – Nicolas Rossard (libero) oraz Adrian Mihułka (libero), Aleksander Maziarz, Nikołaj Penczew, Bartłomiej Kluth.