Monaco, mistrz Francji z sezonu 2016/17, jest zagrożone spadkiem na ostatnie miejsce w tabeli. Z dorobkiem siedmiu punktów w 12 meczach wyprzedza tylko lepszym bilansem bramkowym drużynę Guingamp, ale rywale mają przed sobą niedzielne wyjazdowe spotkanie z Nantes w derbach Bretanii.

 

Pod kierunkiem Henry'ego Monaco przegrało dwa spotkania i dwukrotnie zremisowało. W poprzedniej kolejce punkt w końcówce meczu z Dijon (2:2) uratował Glik.

 

Liderem rozgrywek z kompletem punktów (36) jest Paris Saint-Germain. W piątek stołeczny zespół wygrał u siebie z Lille 2:1, bijąc przy okazji rekord czołowych lig europejskich (angielska, niemiecka, włoska, hiszpańska i francuska). Do tej pory żadnej drużynie nie udało się wygrać wszystkich 12 meczów na początku sezonu, a 11 zwycięstw odniósł tylko Tottenham Hotspur w edycji 1960/61.

 

W tabeli PSG wyprzedza Lille już o 11 punktów. Trzecie miejsce, ze stratą 14 punktów, zajmuje Montpellier, które w niedzielę zmierzy się na swoim stadionie z Olympique Marsylia.