Trwa passa Lokomotiwu Moskwa. Efektowna asysta Krychowiaka

W 13. kolejce rozgrywek rosyjskiej Premier Ligi ekipa Lokomotiwu Moskwa pokonała na RZD Arenie zespół Arsienału Tuła 3:1. W pełnym wymiarze czasowym w barwach gospodarzy wystąpił Grzegorz Krychowiak, który na swoim koncie zapisał asystę.

Reprezentant Polski kolejny raz zagrał w roli środkowego obrońcy i wywiązał się z tej roli przyzwoicie. Jego kolega z linii defensywy, Benedikt Howedes zapewnił prowadzenie swojej drużynie w 26. minucie. Przyjezdni zdążyli jednak jeszcze przed przerwą doprowadzić do wyrównania za sprawą Maxima Beljaeva, który najlepiej odnalazł się w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. W zamieszaniu brał udział Krychowiak, który również wyskoczył do piłki, ale byłego zawodnika m.in. Paris Saint Germain w żaden sposób nie można obwiniać za utratę gola.

W drugiej połowie do siatki trafiali już tylko przedstawiciele klubu ze stolicy Rosji. Konkretnie uczynił to dwukrotnie Anton Miranchuk. Przy pierwszej bramce asystował mu Krychowiak, który wcielił się w rolę skrzydłowego, wygrał pojedynek z defensorem Arsienalu i wyłożył futbolówkę swojemu partnerowi z zespołu.

Ostatecznie Lokomotiv wygrał 3:1 i awansował na drugie miejsce w tabeli ze stratą czterech punktów do prowadzącego Zenita St. Petersburg. Warto podkreślić, że dla piłkarzy z Moskwy był to już piąty ligowy triumf z rzędu.

Lokomotiw Moskwa - Arsienał Tuła 3:1 (1:1)
Bramki: B. Howedes (26.), A. Miranchuk (70., 74.) - M. Beljaev (35.)