WTA Elite Trophy: Rosolska nie wystąpi w finale debla

Tenis
WTA Elite Trophy: Rosolska nie wystąpi w finale debla
fot. PAP

Alicja Rosolska i Mihaela Buzarnescu, choć w piątek pokonały reprezentantki gospodarzy Qianhui Tang i Fangying Xun 6:2, 6:2 w tenisowym turnieju WTA Elite Trophy w chińskim Zhuhai, nie awansowały do finału. Z "grupy liliowej" o tytuł zagrają Shuko Aoyama i Lidzija Marozawa.

Awans polsko-rumuńskiego duetu zależał od rezultatu innego spotkania, w którym w sobotę Tang i Xun zmierzyły się z parą japońsko-białoruską Aoyama - Marozawa. Polka i Rumunka znalazłby się w finale tylko wtedy, gdyby Aoyama i Marozawa przegrały w dwóch setach, a także nie zdobyły w nich więcej niż pięć gemów.

Wynik nie był jednak korzystny dla Rosolskiej i Buzarnescu, gdyż Aoyama i Marozawa uległy rywalkom 6:3, 3:6, 6-10. W tej sytuacji polsko-rumuński duet odpadł z turnieju. Wcześniej najwyżej rozstawione Rosolska i Buzarnescu przegrały z Aoyamą i Marozawą 3:6, 2:6.

 

Z drugiej grupy do finału awansowały ukraińskie siostry Ludmiła i Nadia Kiczenok.

 

Rosolska już dwukrotnie startowała wcześniej w turnieju WTA Elite Trophy, nazywanym "małym mastersem". W 2015 roku w parze z Kanadyjką Gabrielą Dabrowski i w 2017 razem z Brytyjką Anną Smith kończyła zmagania na fazie grupowej.

 

W turnieju bierze udział 12 singlistek w czterech grupach i sześć debli. Są to zawodniczki z bezpośredniego zaplecza światowej czołówki. Osiem najlepszych tenisistek tego roku w minionym tygodniu walczyło w kończącej sezon imprezie masters - WTA Finals. W Singapurze triumfowała Ukrainka Jelina Switolina.

 

Wynik meczu gry podwójnej:

 

Grupa Liliowa

 

Qianhui Tang, Fangying Xun (Chiny, 6) - Shuko Aoyama, Lidzija Marozawa (Japonia, Białoruś) 3:6, 6:3, 10-6. 

MM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie