Fed Cup: Czeszki w finale bez Pliskovej

W finale tenisowego Pucharu Konfederacji 10-11 listopada w Pradze Czeszki będą musiały radzić sobie z Amerykankami bez Karoliny Pliskovej. Zajmująca ósme miejsce w światowym rankingu zawodniczka ma kłopot z mięśniem łydki oraz z nadgarstkiem.

Jej miejsce zajmie prowadząca w rankingu deblistek Barbora Krejcikova. Oprócz niej kapitan gospodarzy Petr Pala powołał siódmą w rankingu WTA Petrę Kvitovą, a także Katerinę Siniakovą (31.) i Barborę Strycovą (33.).

Broniące trofeum Reprezentantki USA zagrają w zaskakująco słabym zestawieniu, bez sióstr Sereny i Venus Williams, Sloane Stepehns czy Madison Keys. Powołane zostały Danielle Collins (35.), Sofia Kenin (48.), Alison Riske (63.) i mająca czeskie korzenie Nicole Melichar (15. w deblu).

Czeszki triumfowały w pięciu z ostatnich siedmiu edycji Fed Cup. Łącznie zdobyły to trofeum 10 razy. Lepsze pod tym względem są tylko ich finałowe rywalki Amerykanki, który zwyciężyły 18-krotnie.