Koniec rundy jesiennej w Fortuna 1 Lidze. Sabala najlepszym strzelcem

Spotkanie Podbeskidzia z Chrobrym oficjalnie zamknęło rywalizację w rundzie jesiennej Fortuna 1 Ligi. Bielszczanie wygrali 3:0, a jedną z bramek dla zwycięzców zdobył Valerijs Sabala, który z 8 trafieniami został najlepszym strzelcem jesieni.

W 2018 roku zostaną jeszcze rozegrane cztery kolejki, ale oficjalnie pierwsza runda w Fortuna 1 Lidze zakonczyła się 4 listopada. Najlepszy na zapleczu Ekstraklasy okazuje się jak na razie Raków, który ma pięć punktów przewagi nad ŁKS-em. Podbeskidzie jest na piątej lokacie, ale tego miejsca bielszczan nie byłoby, gdyby nie triumf nad Chrobrym Głogów.

Na zakończenie 17. kolejki piłkarze Krzysztofa Brede roznieśli w pył jedną z najlepszych defensyw Fortuna 1 Ligi. Strzelanie zaczał już w 20. minucie reprezentant Łotwy Valerijs Sabala, który tym samym ponownie wysunął się na prowadzenie w klasyfikacji strzelców rozgrywek. Łotysz ma na koncie osiem trafień - o jedno więcej niż Krzysztof Drzazga z Puszczy Niepołomice oraz Juliusz Letniowski z Bytovii.

Prowadzenie gospodarzy z Bielska-Białej podwyższył zaraz po przerwie Adrian Rakowski. Chrobry miał swoje szanse, ale tego dnia skuteczniejsi byli "Górale". W 88. minucie triumf Podbeskidzia przypieczętował Łukasz Sierpina.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Chrobry Głogów 3:0 (1:0)

Bramki: Sabala (20'), Rakowski (50'), Sierpina (88')