Lech Poznań zwolnił trenera

Piłka nożna

Ivan Djurdjevic nie jest już trenerem Lecha Poznań. Czarę goryczy przelała porażka w niedzielnym meczu 14. kolejki Ekstraklasy z Lechią Gdańsk. Serb prowadził drużynę od maja 2018 roku, wcześniej był również piłkarzem "Kolejorza".

Fatalne wyniki zmusiły zarząd Lecha Poznań do podjęcia decyzji o zwolnieniu Djurdjevicia"Kolejorz" w ostatnich dziesięciu kolejkach zdobył jedynie osiem punktów, co powoduje słabą, siódmą pozycję w tabeli Ekstraklasy. Co więcej, w środku tygodnia poznaniacy odpadli w 1/16 Pucharu Polski z Rakowem Częstochowa.


- Dziękujemy trenerowi Djurdjeviciowi za podjęcie się tego trudnego zadania i życzymy powodzenia w dalszej karierze. Żegnamy się z pełnym szacunkiem, bo jest postacią niezwykle ważną dla klubu. Rozmowy z potencjalnymi kandydatami na stanowisko pierwszego trenera trwają, do czasu ich zakończenia pierwszą drużynę będzie prowadził trener Dariusz Żuraw - powiedział dyrektor sportowy Lecha, Tomasz Rząsa.

Djurdjevic do Lecha trafił w 2007 roku z Belenenses. Karierę zakończył w 2013 roku, ale nadal pozostawał w strukturach klubu. Trenował drużyny młodzieżowe. W maju, po zwolnieniu Nenada Bjelicy klub z ulicy Bułgarskiej ogłosił, że od nowego sezonu Serb będzie pierwszym szkoleniowcem.

 

Skrót meczu Raków Częstochowa - Lech Poznań w załączonym materiale wideo.

IM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie