Serie A1: Leon wybrany siatkarzem miesiąca!

Czy to powinno kogoś dziwić? Kibice, którzy śledzą zmagania w siatkarskiej Serie A1 nie mogą być w żaden sposób zaskoczeni takim wyróżnieniem dla Wilfredo Leona. Przyszły reprezentant Polski został wybrany najlepszym siatkarzem października w rozgrywkach ligi włoskiej.

"W pierwszej kolejce spotkań siatkarze Sir Safety Conad Perugia pewnie pokonali Top Volley Latina 3:0 (25:18, 25:21, 25:22). Nagrodę dla najlepszego zawodnika (MVP) tego meczu zgarnął Wilfredo Leon, który wywalczył dla swej drużyny 17 punktów" - można przeczytać w relacji umieszczonej na Polsatsport.pl w połowie października. To był dopiero początek eksplozji formy Kubańczyka.

W kolejnych tygodniach było podobnie "Leon od samego początku rozpoczął bombardowanie rywali, co zaowocowało niezwykle wysoko i efektownie wygranym przez gości setem. Zdobył w sumie 11 punktów w ataku i dołożył pięć serwisem" - napisano w naszej relacji po meczu drugiej kolejki, w którym Perugia pokonała na wyjeździe Calzedonie Verona 3:0.

W trzeciej serii gier doszło do szlagieru, w którym ekipa Leona podejmowała Itas Trentino, ostatecznie wygrywając bez straty seta. Naturalizowany Polak wywalczył 26 punktów i trzeci raz z rzędu został wybrany MVP spotkania.

W sumie trzy październikowe starcia, trzy zwycięstwa i trzy nagrody MVP dla Leona, który zapisał na swoim koncie 59 punktów (44 w ataku, 14 na zagrywce). Do tego należy dodać świetny występ w Superpucharze Włoch, mimo że jego zespół zajął czwarte miejsce. Nie było mowy, aby ktokolwiek inny zostały wyróżniony siatkarzem miesiąca w październiku.

Leon nie zamierza jednak zwalniać tempa, ponieważ w swoim pierwszym występie w listopadzie przyczynił się do triumfu Perugii z Lube Civitanova 3:0, samemu zdobywając 21 punktów i sięgając czwarty raz po nagrodę MVP.

W tabeli rozgrywek Serie A1 po czterech kolejkach podopieczni Lorenzo Bernardiego z kompletem punktów są liderem tabeli.

Najlepsze akcje w wykonaniu Wilfredo Leona w załączonych materiałach wideo.