Dujszebajew: Barcelona była po prostu lepsza

Piłka ręczna
Dujszebajew: Barcelona była po prostu lepsza
fot. Cyfrasport

Piłkarze ręczni PGE VIVE Kielce doznali drugiej porażki w Lidze Mistrzów, ulegając na wyjeździe FC Barcelonie 27:31. - Rywale byli po prostu lepsi i dlatego wygrali to spotkanie – powiedział trener kielczan Tałant Dujszebajew.

Mistrzowie Polski niemal przez całe spotkanie musieli gonić wynik, ale ostatecznie zeszli z parkietu pokonani. Nie wystarczyła dobra postawa w obronie i bramkarza Vladimira Cupary. U kielczan szwankował przede wszystkim atak pozycyjny.

 

- Barcelona była po prostu lepsza i wygrała. Mimo wszystko jestem zadowolony z postawy moich zawodników. Za to, że nawet kiedy przegrywali pięcioma-sześcioma bramkami walczyli – podkreślił szkoleniowiec VIVE, który zaznaczył, że w hali mistrza Hiszpanii „każdej drużynie gra się niezwykle ciężko”.

 

- Dla mnie to główny kandydat do awansu do Final Four. Teraz musimy skupić się na kolejnym meczu w Brześciu, a za trzy tygodnie u siebie poszukamy rewanżu. Barcelona po wygranej w Lidze Mistrzów w 2015 roku rozpoczęła przebudowę zespołu. Kiedy zabrakło ich w Final Four, zachowali cierpliwość. Teraz stworzyli bardzo silną drużynę. My też jesteśmy w momencie zmian, jesteśmy trochę za nimi, czy za Paris Saint-Germain – nie ukrywał szkoleniowiec mistrzów Polski, który wyjaśnił dlaczego w niedzielnym meczu nie zagrał Michał Jurecki.

 

- Piątkowy trening opuścił po dwudziestu minutach. Następnego dnia po przylocie w ogóle nie trenował. W niedzielę wyszedł na rozgrzewkę, chciał pomóc drużynie, ale ostatecznie zdecydowaliśmy, że nie będziemy podejmować ryzyka. Nie chcieliśmy pogłębiać jego urazu. On będzie nam jeszcze potrzebny. Dodatkowo w ostatnich dniach przeziębiony był mój syn Alex, ale on musiał zagrać – tłumaczył Dujszebajew, który z porażki nie robił tragedii.

 

- Jeśli wszyscy moi zawodnicy będą zdrowi, to stać nas na zajęcie pierwszego lub drugiego miejsca w grupie – podsumował trener mistrzów Polski.

AZ, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze