Fortuna 1 Liga: Ariel Jakubowski nowym trenerem Wigier

Piłka nożna
Fortuna 1 Liga: Ariel Jakubowski nowym trenerem Wigier
fot. Cyfrasport

41-letni Ariel Jakubowski zastąpi Kamila Sochę w roli trenera piłkarzy Wigier Suwałki. Socha z powodu słabych wyników zespołu stracił w poniedziałek posadę. Tego samego dnia zarząd pierwszoligowego klubu powierzył ją nowemu szkoleniowcowi.

Suwalski zespół od dziewięciu meczów nie wygrał spotkania i zajmuje 13. miejsce w tabeli.

 

Klub poinformował w poniedziałek przed południem na swojej stronie internetowej, że rozwiązał umowę z Sochą za porozumieniem stron. Kilka godzin później podał nazwisko nowego trenera.

 

Jakubowski rozegrał w ekstraklasie blisko 250 spotkań. Bronił barw takich klubów jak ŁKS Łódź, Wisła Płock, Lech Poznań czy Ruch Chorzów. Od kilku lat jest trenerem. Jego asystentem w Wigrach będzie Donatas Vencevicius, od lat związany z Suwałkami. Pełnił też funkcję trenera Wigier, ale ostatnio pracował na Litwie.

 

Wigry miały dobry początek sezonu pomimo wielu zmian w zespole. Zajmowały nawet czwartą pozycję w tabeli, ale obecnie są na 13. miejscu i dzielą je dwa punkty do strefy spadkowej. Dorobek drużyny z Suwałk w tym sezonie to cztery zwycięstwa, siedem remisów i sześć porażek oraz wygrana 1/32 Pucharu Polski.

MM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze