Gol i parada obronna rezerwowego! Magiczne trzy minuty na boisku (WIDEO)

Do niecodziennej sytuacji doszło w meczu Ipswich Town z Preston North End (1:1) w rozgrywkach angielskiej Championship. Niespodziewanym bohaterem w ekipie gości został rezerwowy pomocnik Paul Gallagher, który pojawił się na murawie dwadzieścia minut przed końcem meczu. Były reprezentant Szkocji zdobył gola i zastąpił w bramce wykluczonego bramkarza.

Gospodarze prowadzili w tym meczu po bramce z rzutu karnego pod koniec pierwszej połowy. Nie widząc postępów w grze ofensywnej swojego zespołu trener gości przeprowadził w 72. minucie ostatnią przysługującą mu zmianę. Na boisko wbiegł doświadczony szkocki pomocnik Gallagher, który minutę później precyzyjnie przymierzył z rzutu wolnego dając "The Lilywhites" remis.

Trzy minuty po jego wejściu czerwoną kartkę obejrzał bramkarz Preston, a między słupkami stanął właśnie 34-letni Szkot . Gallagher świetnie odnalazł się w nowej roli ratując swój zespół przed utratą gola w samej końcówce.