NHL: Obrońca Fowler zdobył hat-tricka i zapewnił wygraną Ducks

Obrońca Cam Fowler zdobył trzy bramki, w tym decydującą w 36. sekundzie dogrywki, a Anaheim Ducks pokonali Columbus Blue Jackets 3:2 w niedzielnym meczu hokejowej ligi NHL.

Po pierwszej, bezbramkowej tercji, w 24. minucie gola dla Blue Jackets uzyskał Kanadyjczyk Pierre-Luc Dubois. Po pół godzinie gry wyrównał Amerykanin Fowler, a w 39. minucie ten sam zawodnik po raz kolejny wpisał się na listę strzelców.

Przyjezdni doprowadzili do remisu 2:2 i jednocześnie do dogrywki na 32 sekundy przed końcową syreną za sprawą Dubois.

Sukces gospodarzom zaraz na początku dodatkowego czasu rywalizacji zapewnił 26-letni Fowler.

Również po dogrywce zakończyło się inne niedzielne spotkanie Ottawa Senators - Tampa Bay Lightning 3:4. "Senators" wygrywali 2:0 i 3:2, ale rywale zdołali wyrównać w 60. minucie. W okresie gry w liczebnej przewadze gola zdobył Brayden Point, a krążek wpadł do siatki, kiedy do końca pozostało 27 sekund.

Dogrywka trwała zaledwie 14 sekund, zaś autorem czwartego gola dla Lightning był Yanni Gourde; asystował Point.