Gdy Rooney w 2004 roku roku dołączył do ekipy "Czerwonych Diabłów", Ronaldo grał już w niej od roku. Przez pięć lat wspólnej gry w klubie z Old Trafford, Anglik i Portugalczyk zrobili razem wiele dobrego dla zespołu. Między innymi wywalczyli trzy mistrzostwa kraju i wygrali Ligę Mistrzów.

 

W wywiadzie udzielonym kanałowie youtubowemu "Goalhanger", Ronaldo wspomina swojego równieśnika. - Zawsze mocną stroną Wayne’a była mentalność oraz siła fizyczna. On nigdy się nie zatrzymuje, zawsze jest w ruchu i pomaga drużynie. To urodzony zespołowy zawodnik, który potrafi strzelać ważne gole. Dla mnie jest po prostu fantastyczny! Był cudownym dzieckiem Anglii. Wszyscy go kochali. Chciałbym znowu z nim zagrać w jedym zespole. Tęsknię za grą u jego boku. Nikt nie wie co będzie w przyszłości, może znów kiedyś razem zagramy - powiedział tajemniczo Ronaldo.

 

Jakiś czas temu pojawiły się informacje w mediach, że David Beckham, który posiada własny klub (Inter Miami) będzie próbował sprowadzić Portugalczyka oraz byłego kapitana reprezentacji Anglii. Klub z Florydy zadebiutuje w rozgrywkach MLS w 2020 roku.

 

33-letni Rooney aktualnie jest piłkarzem D.C. United. W klubie z Waszyngtonu wystąpił w tym sezonie w 20 meczach, w których strzelił 12 goli oraz 6 asyst.