Śmierć włoskiego boksera po nokaucie

Sporty walki
Śmierć włoskiego boksera po nokaucie
fot. PAP

Obrażenia głowy spowodowały śmierć włoskiego boksera Christiana Daghio, który został znokautowany w dwunastej rundzie walki o mistrzostwo Azji wersji WBC w wadze półciężkiej. Pięściarz walczył w miejscowości Rangsite w Tajlandii z zawodnikiem gospodarzy Donem Parueangą. Daghio to legenda Muay Thay

Parueang wyprowadził w dwunastej rundzie pojedynku rozegranego 26 października serię mocnych ciosów na głowę rywala. Ten zdołał się podnieść, a po kolejnych stracił przytomność. Na ringu próbowali reanimować go lekarze. W śpiączce został przewieziony do szpitala, gdzie po kilku dniach zmarł.

 

- Brat kochał boks, chciał walczyć aż do osiemdziesięciu lat. Ring był jego życiem, umarł jak mistrz - powiedział brat i menadżer Fabrizio.

 

49-letni Daghio pozostawił żonę i 5-letnią córeczkę. Urodził się 4 kwietnia 1969 roku we włoskim mieście Capri, a od trzydziestu lat mieszkał w tajskiej Pattayi. W kolekcji miał siedem tytułów mistrza świata w boksie i Muay Thai.

 

Jego młodszy o trzynaście lat rywal w momencie przerwania pojedynku prowadził na punkty u jednego sędziego 106:103, natomiast u pozostałych dwóch górą był Włoch 105:104.

AZ, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze