Next Gen Finals: Hurkacz rozpocznie od meczu z Tiafoe

Tenis
Next Gen Finals: Hurkacz rozpocznie od meczu z Tiafoe
fot. Cyfrasport

Wtorkowym meczem z Amerykaninem Francesem Tiafoe rozpocznie Hubert Hurkacz udział w drugiej edycji turnieju Next Generation ATP Finals, czyli mastersie dla tenisistów do 21 lat. Zawody potrwają od 6 do 10 listopada w Mediolanie. Podczas turnieju obowiązywać będą nowe tenisowe zasady.

W grupie A rywalami Polaka będą także Grek Stefanos Tsitsipas i Hiszpan Jaume Munar. W gr. B wystąpią: Australijczyk Alex de Minaur, Amerykanin Taylor Fritz, Rosjanin Andriej Rublow i Włoch Liam Caruana.

 

We wtorek, w pierwszej kolejce spotkań graczy urodzonych w 1997 roku i później w gr. A Hurkacz zmierzy się z Tiafoe (nie wcześniej niż o 19:30), a wcześniej - o godz. 14:00 Tsitsipas zagra z Munarem.

 

Po dwóch najlepszych zawodników z obu grup awansuje do półfinałów. W puli nagród jest 1,335 mln dol. Rok temu - bez Polaków - zwyciężył Koreańczyk Hyeon Chung.

 

Turniej we Włoszech rozgrywany będzie według zmienionych zasad - do trzech wygranych setów, a każdy set tylko do czterech wygranych gemów. Przy stanie 3:3 o zwycięstwie decydować będzie tie-break. Nie będzie netów po serwisach, a także przewag przy wyniku 40:40. Z kolei na korcie nie będzie linii deblowych. Tenisiści będą mogli w spornych sytuacjach korzystać np. z zapisu kamer.

AZ, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie