Liga Mistrzów: Inter - FC Barcelona. Transmisja w Polsacie Sport Premium 2

We wtorek awans do fazy pucharowej mogą wywalczyć rywalizujące w grupie B Barcelona i Inter, które zmierzą się w Mediolanie. Emocje w tym spotkaniu są gwarantowane. Transmisja meczu Inter Mediolan - FC Barcelona w Polsacie Sport Premium 2.

W pierwszym spotkaniu na Camp Nou gospodarze byli wyraźnie lepsi (2:0). Jednak wicelider Serie A z sześcioma punktami plasuje się w tabeli na drugiej pozycji i jest najgroźniejszym przeciwnikiem mistrza Hiszpanii do wygrania grupy. Inter notuje doskonałą passę w lidze, bowiem wygrał siedem spotkań z rzędu, a na własnym stadionie będzie groźny nawet dla "Barcy".

Zapewnienie awansu przez obie ekipy do 1/8 finału Ligi Mistrzów będzie możliwe w przypadku, gdy na San Siro wygrają podopieczni trenera Luciano Spallettiego. Jednocześnie musi paść remis w potyczce Tottenhamu z PSV Eindhoven. Anglicy i Holendrzy zgromadzili do tej pory po jednym punkcie.

W kadrze "Barcy" na pojedynek z mediolańczykami znalazł się Lionel Messi. Argentyńczyk pauzował od 20 października z powodu pęknięcia kości w prawym ramieniu. 31-latek niespodziewanie wznowił treningi blisko tydzień temu. Jeśli wróci do gry we wtorek, jego przerwa potrwa zaledwie 16 dni, a mówiło się o miesiącu.

- Leo może być do naszej dyspozycji, ale musimy jeszcze zobaczyć, jak będzie wyglądał na treningu. Musimy się upewnić, że nie ma ryzyka. Zawsze jest lepiej, gdy mamy go w składzie, chcemy, żeby do nas wrócił jak najszybciej. Może zagra od pierwszej minuty, może zostanie zmieniony, może wejdzie z ławki... na pewno nie będziemy podejmować żadnego ryzyka - powiedział trener "Dumy Katalonii" Ernesto Valverde.

Transmisja meczu Inter Mediolan - FC Barcelona w Polsacie Sport Premium 2. Początek od godziny 20:50. Spotkanie skomentują Bożydar Iwanow i Andrzej Strejlau.