Wierzbicki w 2014 roku zdobył tytuł mistrza Europy pokonując Włocha Andreę Andrenacciego. Zawodnik z Dolnego Śląska był także zawodowym międzynarodowym mistrzem Polski w K-1, a podczas międzynarodowego turnieju Grand Prix Russia K-1 w 2013 roku dotarł do półfinału odpadając dopiero po walce z wielokrotnym mistrzem świata Dmitryem Valentem. Wierzbicki zanotował także prestiżowe zwycięstwa nad mistrzem Europy full-contact Przemysławem Ziemnickim, mistrzem Słowacji Patrikiem Tothem i zawodowym mistrzem Niemiec WFMC Unalem Aydinem. 
 
Do historii sportów walki w Polsce przeszedł pojedynek ówczesnego mistrza FEN Wierzbickiego z Pawłem Biszczakiem, również w Lubinie. W styczniu 2017 roku lepszy okazał się ten drugi, a wiele mówiło się o ich rewanżu. W ostatniej chwili zawodnik z Dolnego Śląska wypadł z rozpiski gali „Bitwa o Wrocław”, gdzie miało dojść do ich powtórnej konfrontacji. 
 
W maju 2018 roku Wierzbicki stanął przed szansą ponownego wywalczenia trofeum, ale wtedy minimalnie przegrał z Łukaszem Pławeckim. Wciąż jego celem jest to, aby pas mistrzowski ponownie zawisł na jego biodrach.
 
Karta walk FEN 23:
 
Norman Parke VS TBA -74 kg
Marcin Zontek VS Marcin Sianos -120 kg
Łukasz Pławecki VS TBA – 77 kg* K-1
Tymoteusz Łopaczyk VS Szymon Dusza -77 kg
Wojciech Wierzbicki VS TBA -77 kg K-1
Eliasz Jankowski VS TBA -67 kg K-1
TBA VS TBA
TBA VS TBA
TBA VS TBA
 
Bilety na galę FEN 23 dostępne są na stronie www.fen-mma.com/bilet oraz na Eventim.pl.