Next Gen Finals: Hurkacz - Munar. Transmisja na Polsatsport.pl

Tenis
Next Gen Finals: Hurkacz - Munar. Transmisja na Polsatsport.pl
fot. Cyfrasport

W środę Hubert Hurkacz rozegra mecz, którego stawką będzie zachowanie szans na awans do półfinału turnieju Next Gen Finals. Drugim, grupowym rywalem Polaka będzie Hiszpan Jaume Munar. Transmisja meczu Hurkacz - Munar na portalu Polsatsport.pl.

Rozgrywany na twardych kortach w Mediolanie turniej jest pierwszym w historii, który przebiega według nowych zasad. Gra toczy się bowiem do trzech wygranych setów, rozgrywanych z kolei do czterech wygranych gemów - w razie wyniku 3:3 o zwycięstwie decyduje tie-break. Ponadto zrezygnowano z tradycyjnych netów przy serwisie oraz przewag przy stanie 40:40. Kolejną ważną pod względem wizualnym zmianą jest usunięcie z kortów bocznych (tzw. deblowych) korytarzy. Sytuacje sporne rozstrzygane są zaś nie przez sędziów, a za sprawą wideoweryfikacji "hawkeye".

 

Kolejnym historycznym wydarzeniem był sam udział Hurkacza w turnieju Next Gen Finals, ponieważ wrocławianin jest pierwszym Polakiem w tym wydarzeniu. Co więcej, w pierszym spotkaniu pokazał się z dobrej strony, jednak ostatecznie uległ Francesowi Tiafoe 1:3 (1:4, 2:4, 4:2, 3:4). Jego drugim przeciwnikiem będzie Munar, którego musi pokonać, by zachować szanse na awans do półfinału. Ostatnim przeciwnikiem Polaka będzie najwyżej rozstawiony spośród całej czwórki - Stefanos Tsitsipas (15. miejsce w rankingu ATP).

 

Transmisja meczu Hubert Hurkacz - Jaume Munar od godziny 14.00 na portalu Polsatsport.pl.

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze