Mecze ZAKSY z Jastrzębskim Węglem wielokrotnie dostarczały kibicom ogromnych emocji. Podobnie powinno być i tym razem, bo obie ekipy udanie rozpoczęły obecny sezon. Kędzierzynianie to jedyna niepokonana drużyna w PlusLidze. Co więcej, w pięciu meczach nie stracili nawet punktu, pozwolili rywalom ugrać ledwie dwa sety i zdecydowanie przewodzą ligowej stawce.

 

Jastrzębianie przegrali tylko raz (0:3 ze Stocznią), ale w poprzedniej kolejce pewnie pokonali na własnym parkiecie ekipę mistrza Polski – PGE Skrę Bełchatów 3:1 i  bilansem dziesięciu punktów zajmują trzecie miejsce w tabeli. 

 

Będzie to również mecz z podtekstami, bo trener jastrzębian Ferdinando de Giorgi oraz atakujący Dawid Konarski nie tak dawno święcili triumfy w barwach kędzierzyńskiego klubu.

 

– Zawsze kiedy wracam do Kędzierzyna-Koźla, towarzyszy mi fajne uczucie. W środę może nie będzie już tak bardzo emocjonalnie jak przy okazji mojego pierwszego meczu z ZAKSĄ po drugiej stronie siatki, ale na pewno będzie przyjemnie  – przyznał "Fefe".

 

Relacja na żywo z meczu ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Jastrzębski Węgiel na Polsatsport.pl od godziny 20.30.