ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Jastrzębski Węgiel. Transmisja w Polsacie Sport Extra

Siatkówka
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Jastrzębski Węgiel. Transmisja w Polsacie Sport Extra
fot. Cyfrasport

Spotkanie ZAKSY Kędzierzyn-Koźle z Jastrzębskim Węglem będzie starciem lidera z trzecią drużyną w tabeli, czyli meczem na szczycie PlusLigi. Czy ekipa trenera Ferdinando De Giorgiego jako pierwsza w tym sezonie urwie punkty wicemistrzom Polski? Transmisja meczu ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Jastrzębski Węgiel w Polsacie Sport Extra.

Tabela PlusLigi po pięciu kolejkach pokazuje, że obie drużyny zaliczyły udany start w obecnym sezonie:

 

1. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (15 pkt; bilans meczów: 5–0; bilans setów: 15–2)
3. Jastrzębski Węgiel (10 pkt; bilans meczów: 4–1; bilans setów: 12–8).

 

Środowych rywali dzieli w tabeli pięć oczek i ekipa Cerrad Czarnych Radom. Kędzierzynianie pokonali kolejno:  MKS Będzin (3:1), Stocznię Szczecin (3:0), Chemika Bydgoszcz (3:0), Trefl Gdańsk (3:0) oraz Indykpol AZS Olsztyn (3:1). Jastrzębianie ulegli 0:3 Stoczni w 3. kolejce, ale pozostałe mecze potrafili rozstrzygnąć na swoją korzyść, ogrywając Cerrad Czarnych (3:0), Aluron Virtu Wartę Zawiercie (3:2), MKS Będzin (3:2) oraz PGE Skrę Bełchatów (3:1).

 

– Zawsze kiedy wracam do Kędzierzyna-Koźla, towarzyszy mi fajne uczucie. W środę może nie będzie już tak bardzo emocjonalnie jak przy okazji mojego pierwszego meczu z ZAKSĄ po drugiej stronie siatki, ale na pewno będzie przyjemnie – przyznał trener jastrzębian Ferdinando De Giorgi, który doprowadził ZAKSĘ do dwóch tytułów mistrza Polski. W ekipie "Pomarańczowych" gra inny współautor tamtych sukcesów – atakujący Dawid Konarski. Zmierzy się on z trzema kolegami z reprezentacyjnej drużyny mistrzów świata: Mateuszem Bieńkiem, Aleksandrem Śliwką oraz Pawłem Zatorskim.

 

Tu sentymenty się jednak kończą. Włoski szkoleniowiec twierdzi, że ten mecz pokaże, w jakim miejscu znajduje się obecnie jego drużyna.

 

– Przeciwko ZAKSIE gra się niezmiernie ciężko, ale chcemy stawić im czoła. To dla nas kolejne wielkie wyzwanie. Kędzierzynianie grają bardzo dobrze, ale zamierzamy się im przeciwstawić – przyznał De Giorgi.

 

Transmisja meczu ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Jastrzębski Węgiel w środę 7 listopada o godzinie 20.30 w Polsacie Sport Extra.

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze