Biznes czy już przesada? Piłkarze PSG otrzymają premie za... przywitanie się z kibicami

Piłka nożna
Biznes czy już przesada? Piłkarze PSG otrzymają premie za... przywitanie się z kibicami
fot. PAP

Powiedzieć, że na wszystkim można zbić majątek to jak nic powiedzieć. Najlepiej o tym mogą przekonać się piłkarze Paris Saint-Germian, którzy według doniesień Football Leaks, mieliby otrzymywać od klubu specjalne premie za... zwykłe przywitanie się z kibicami oraz podziękowanie im za doping.

Coś co jeszcze kiedyś wydawało się być czymś naturalnym, czego nie można było kupić za żadne pieniądze teraz przeistacza się w czysty biznes. Czy w ten sposób można zbudować zdrowe relacje na linii piłkarz-kibic? W Paryżu wpadli na pomysł, aby zawodnicy otrzymywali specjalne premie za to, że po końcowym gwizdku sędziego podbiegną do fanów i podziękują im za doping lub jeszcze przed rozpoczęciem spotkania przywitają ich.

 

Sam fakt wynagrodzenia za coś takiego może budzić wielkie zaskoczenie, ale jeszcze bardziej fascynują kwoty. Otóż (w zależności od statusu piłkarza i jego popularności) za tego typu "przysługę" można wzbogacić się od 30 tysięcy do 375 tysięcy euro!

 

Biorąc pod uwagę obecną formę PSG, zwłaszcza w lidze francuskiej, relacje zawodników z kibicami powinny przebiegać bez zarzutów. Sport zna już przypadki, w których to publiczność otrzymywała wynagrodzenie za dopingowanie danej drużyny (patrz MŚ piłkarzy ręcznej w Katarze i reprezentacja gospodarzy). Tutaj mamy do czynienia z odwrotną sytuacją.

 

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie