Dotkliwa kara dla Evertonu

Piłka nożna
Dotkliwa kara dla Evertonu
fot. PAP

Everton został ukarany przez władze angielskiej ligi karą w wysokości pół miliona funtów oraz zakazem przyjmowania do swojej akademii futbolu nowych młodych piłkarzy przez dwa lata. To efekt niewłaściwych praktyk stosowanych przez klub przy pozyskiwaniu zawodników.

Działacze Evertonu zaakceptowali karę i nie będą się odwoływać od decyzji - poinformowała BBC. Dochodzenie wykazało, że kilku zawodnikom i ich rodzinom pracownicy akademii oferowali "zachęty", które miały ich skłonić do podpisania umów.

 

Dodatkowo klub z Liverpoolu nie będzie mógł zakontraktować żadnego zawodnika akademii, który trenował w niej, ale obecnie występuje w Premier League bądź niższej klasie rozgrywek. Sprawa dotyczy 18 ostatnich miesięcy.

 

- Jesteśmy bardzo rozczarowani niektórymi z praktyk, które odkryliśmy przez audyt. Nie są one zgodne z naszymi wartościami i nie będą akceptowane przez klub piłkarski Everton. Rozpoczęliśmy przegląd wszystkich działań i dokładamy wszelkich starań, aby takie problemy nie powtórzyły się - napisano w oficjalnym oświadczeniu klubu.

PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze