Fortuna 1 Liga: Grad bramek w Tychach! GKS pokonał Odrę Opole

W meczu 18. kolejki Fortuna 1 Ligi GKS Tychy pokonał Odrę Opole 4:2. Obie drużyn postawiły na wymianę ciosów, z której zwycięsko wyszli tyszanie, dzięki dwóm bramkom w końcówce Jakuba Vojtusa. Kibice z pewnością zapamiętają to spotkanie przez kuriozalną bramkę samobójczą Dawida Abramowicza.

W pierwszej połowie nic nie zapowiadało tak intensywnej wymiany ciosów. Gospodarze prowadzili grę i za sprawą gola Łukasza Grzeszczyka otworzyli wynik meczu w 20. minucie. Kapitan GKS-u mocnym strzałem z odległości dwunastu metrów pokonał bramkarza.

Po przerwie do gry wróciła Odra. Szymon Skrzypczak wyrównał wynik spotkania, a chwilę później kibice byli świadkami nietypowego "samobója". W 54. minucie doszło do zamieszania w polu karnym gospodarzy. Piłka po strzale jednego z zawodników Odry znalazła się na linii bramkowej. Marcin Biernat próbował wybić ją daleko od bramki, ale trafił w znajdującego się metr przed nim Abramowicza. Futbolówka odbiła się od pleców obrońcy i wpadła do bramki GKS-u.

Końcówka należała do podopiecznych Ryszarda Tarasiewicza. 22 minuty przed końcem Hubert Adamczyk doprowadził do wyniku 2:2. Następnie Jakub Vojtus został bohaterem tyszan strzelając dwie bramki, które przypieczętowały ich zwycięstwo przed własną publicznością.

Dzięki zwycięstwu GKS wspiął się na dwunastą pozycję tabeli, piłkarze z Opola plasują się dwa miejsca wyżej.

GKS Tychy - Odra Opole 4:2 (1:0)
Bramki: Grzeszczyk 20, Adamczyk 68, Vojtuš 81, 85 -  Skrzypczak 52,  Abramowicz 54 (s)

Tychy: Konrad Jałocha - Mateusz Grzybek, Marcin Biernat, Daniel Tanżyna, Dawid Abramowicz - Hubert Adamczyk, Jakub Piątek, Keon Daniel (78. Sebastian Steblecki), Łukasz Grzeszczyk, Omar Monterde (89. Łukasz Bogusławski) - Jakub Vojtuš.

Odra: Michał Szromnik - Patryk Janasik, Paweł Baranowski, Mateusz Bodzioch, Dudu Paraíba - Tomáš Mikinič (85. Mariusz Rybicki), Jakub Habusta, Rafał Niziołek, Jakub Moder, Krzysztof Janus (85. Sebastian Bonecki) - Iván Martín (35. Szymon Skrzypczak).

Żółte kartki: Tanżyna - Baranowski, Dudu Paraíba.

Skrót spotkania GKS Tychy - Odra Opole dostępny w załączonym materiale wideo.