W premierowej kolejce mistrzynie Polski w czterech setach pokonały u siebie Legionowię Legionovo. Siatkarki drużyny gości wygrały pierwszą odsłonę, ale w dalszej fazie rywalizacji, mimo ambitnych prób, musiały uznać wyższość faworyzowanych rywalek.

 

W tym samym czasie bydgoszczanki stoczyły twardy bój na wyjeździe przeciwko ekipie ŁKS-u Łódź. Zawodniczki z województwa Kujawsko-Pomorskiego zapisały na swoim koncie pierwszego seta, aby przegrać dwa kolejne. W czwartej partii potrafiły doprowadzić do tie-breaka, w którym minimalnie przegrały. Zdobyty punkt na terenie wicemistrzyń Polski należało jednak uszanować. Teraz przed Pałacem starcie z mistrzyniami, a więc poprzeczka znacznie wzrasta. Gospodynie mogą liczyć, że u progu rozgrywek forma faworytek do kolejnego tytułu nie jest jeszcze optymalna.

 

W poprzednim sezonie Chemik Police dwukrotnie pokonał bydgoski Pałac, ale za każdym razem niżej notowane siatkarki potrafiły postawić twarde warunki, napierw przegrywając w Policach tylko 2:3, aby u siebie ulec 1:3. Jak będzie tym razem?

 

Transmisja meczu Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz - Chemik Police od godz. 18:00 w Polsacie Sport.