Mbappé wart 216 mln euro. Czy dostanie Złotą Piłkę?

Piłka nożna
Mbappé wart 216 mln euro. Czy dostanie Złotą Piłkę?
fot. Cyfrasport

- Zrobiłem wszystko by zdobyć Złotą Piłkę France Football - mówi mistrz świata, który w ostatnich tygodniach błyszczy w Ligue1 i reprezentacji Francji, może nieco mniej w Lidze Mistrzów. Choć rynkowa wartość Kyliana Mbappé już osiągnęła zawrotny pułap, to wciąż rośnie.

Według Obserwatorium Futbolu, jednej z komórek CIES (Centrum Badan i Analiz Sportowych) przy Uniwersytecie Nauchatel w Szwajcarii, Kylian Mbappé wart jest 216,5 mln euro. Na liście najdroższych potencjalnie piłkarzy na świecie, wyprzedza Harry Kane’a (197,3 mln euro) i Neymara (197 mln euro). W ostatnim miesiącu Mbappé poprawił swoją pozycję w tej wirtualnej klasyfikacji o 23 miliony euro.

 

Trudno powiedzieć czy będzie ona miała wpływ na ostateczną klasyfikację Złotej Piłki magazynu France Football, w której głosowanie kończy się w piątek o północy. W plebiscycie fachowego tygodnika biorą udział przedstawiciele 172 światowych mediów.

 

Główny zainteresowany, który nie skończył jeszcze 20 lat, jest nastawiony optymistycznie.

 

- Zrobiłem wszystko co mogłem, ale czy to wystarczy aby przekonać głosujących? - odpowiedział w czwartek młody geniusz francuskiej piłki na pytanie Francuskiej Agencji Prasowej (AFP).

 

- To co się wydarzy będzie dla mnie tylko bonusem i nie będę mieć prawa do żalu. Uważam że Złota Piłka będzie przyznana na podstawie piłkarskich wydarzeń całego roku. Na pewno wysoko będą uwzględnione Mistrzostwa Świata w Rosji - wyznaje Mbappé.

 

Gwiazda PSG wyraża również nadzieję, że laureatem tegorocznej edycji Złotej Piłki będzie Francuz. W przyszłym wydaniu (wrzesień 2019) Mbappé zapisze się również w ,,Guinness World Record’’ jako najmłodszy zdobywca bramki w półfinale Ligi Mistrzów. Miał wtedy dokładnie 18 lat i 140 dni, gola strzelił w meczu Monako – Juventus Turyn 9 maja 2017 roku.

 

Już rok temu został wyróżniony przez Książkę Rekordów Guinnessa jako najmłodszy pretendent do Złotej Piłki. Był siódmy na liście 30 nominowanych. Tym samym wymazał nazwisko Michaela Owen, który był poprzednio najmłodszym na tej liście (18 lat, 9 miesięcy).

Czy zostanie również najmłodszym zdobywcą cennego trofeum - Złotej Piłki France Football? Odpowiedz już niedługo, laureata poznamy 3 grudnia.

 

Tadeusz Fogiel, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie