Trzech kandydatów do organizacji siatkarskich MŚ 2022

Siatkówka
Trzech kandydatów do organizacji siatkarskich MŚ 2022
fot. CyfraSport

Minister sportu Rosji Paweł Kołobkow potwierdził, że jego kraj zgłosił się do organizacji mistrzostw świata mężczyzn w 2022 roku. Rosjanie tym samym dołączyli do Kataru i Meksyku, które o zorganizowanie imprezy zabiegały już wcześniej.

- Wysłaliśmy naszą ofertę, teraz czekamy na odpowiedź – powiedział. – O organizację mistrzostw świata ubiegają się Meksyk i Katar. Siatkarski czempionat jest jedną z największych imprez. Bardziej złożone w organizacji są mistrzostwa w piłce nożnej i koszykówce.
 
Podkreślił on, że turniej musi być przeprowadzony w sześciu-siedmiu miastach. 
 
– W naszej ofercie wymieniono osiem miast, w których siatkówka jest bardzo popularna. Wszystkich miast na razie nie wymienię, ale na pewno jest w tym gronie Kazań – podkreślił minister sportu Rosji.
 
Wcześniej prezydent Rosyjskiej Federacji Siatkówki (WFW) Stanisław Szewczenko informował, że mecze MŚ 2022 mogą być rozegrane w Moskwie, Sankt Petersburgu, Kazaniu, Kaliningradzie, Jekaterynburgu, Nowosybirsku i Krasnojarsku.
 
Złotego medalu będzie bronić reprezentacja Polski, a pozostałymi państwami, które wyraziły chęć organizacji turnieju są Katar i Meksyk.
ch, Plusliga.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze