Usyk - Bellew: Intensywna wymiana spojrzeń i dużo szacunku na ważeniu (WIDEO)

Sporty walki

Zarówno Ołeksandr Usyk (15-0, 11 KO), jak i Tony Bellew (30-2-1, 20 KO) zmieścili się w limicie kategorii junior ciężkiej przed sobotnim starciem na gali w Manchesterze. Pięściarze wymienili intensywne spojrzenia, ale w zachowaniu każdego widać było ogromny szacunek do rywala. Stawką pojedynku będą cztery pasy należące do Ukraińca.

W sobotę w Manchesterze dojdzie do jednego z najwększych pojedynków w kategorii cruiser w ostatnich latach. Usyk, który zdominował tę dywizję na zawodowych ringach jeszcze nie zaznał porażki. Starcie z Bellew może być dla niego przetarciem przed zmianą kategorii na ciężką. Pomysł ten od jakiegoś czasu chodzi po głowie 31-latkowi. W niej walczył niegdyś Bellew pokonując dwukrotnie przez techniczny nokaut Davida Haye'a.

 

Pochodzący z Liverpoolu zawodnik ostatni raz w wadze cruiser walczył w 2016 roku. W sobotę będzie starał się odebrać Ukraińcowi pasy organizacji WBC, WBO, IBF oraz WBA. Faworytem jest jednak Usyk, który na rozkładzie ma zwycięstwa z takimi pięściarzami jak Marco Huck, Murat Gasijew czy Mairis Briedis.

 

Dzień przed walką odbyło się oficjalne ważenie. Nieznacznie cięższy był Anglik, który wniósł na wagę 199,4 funty (90,4 kg). Gdy Ukrainiec pojawił się na wadze licznik wskazał 198,4 funty (90 kg). Obaj panowie głęboko spojrzeli sobie w oczy, wymienili kilka słów, po czym podali sobie ręce.

 

Ceremonia ważenia przed walką Usyk - Bellew w załączonym materiale wideo.

 

Transmisja gali z walką Ołeksandr Usyk - Tony Bellew 10 listopada w Polsacie Sport od godz. 20:00 i Polsacie Sport Fight od godz. 18:00.

IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze