Lewandowski trafił do siatki Borussii Dortmund aż cztery razy (WIDEO)

Der Klassiker okazał się fantastycznym widowiskiem, którego głównym aktorem był Robert Lewandowski. Bayern ostatecznie przegrał z Borussią 2:3, jednak gdyby sędziowie zaliczyli wszystkie trafienia reprezentanta Polski, wynik byłby zupełnie inny. Przy dwóch trafieniach "Lewy" był jednak na spalonym.

Lewandowski kończył dwie fantastyczne zespołowe akcje Bayernu, dwukrotnie wyprowadzając mistrza Niemiec na prowadzenie na Signal Iduna Park. To było jednak za mało: świetna dyspozycja ofensywna lidera Bundesligi i gole Marco Reusa oraz Paco Alcacera dały zwycięstwo BVB.

Lewandowski, czyli "Mr Klassiker" był tego popołudnia niezwykle skuteczny.

Do dorobku dwóch trafień mógł dorzucić dwa kolejne, jednak dwukrotnie znalazł się na spalonym. Reprezentant Polski pokonał Marwina Hitza także w 61. minucie oraz w ostatniej akcji meczu, jednak dwukrotnie oglądał uniesioną chorągiewkę asystenta.

Szczególnie bolesna mogła być decyzja sędziów w piątej minucie doliczonego czasu gry, bowiem Bayern mógł zapewnić sobie punkt w dramatycznych okolicznościach, a gol piętą Polaka byłby jednym z najpiękniejszych w tej kolejce.

Skrót meczu Bayern - Borussia w załączonym materiale wideo.