Młodzian uratował Tottenham

Zaledwie 20-letni Juan Foyth zapewnił Tottenhamowi zwycięstwo w meczu z Crystal Palace. Przy stracie gola w meczu z Huddersfield nie popisał się bramkarz West Ham United, Łukasz Fabiański. Jego zespół ostatecznie zremisował 1:1.

Tottenham wygrał cztery ostatnie mecze w tym bardzo ważne spotkanie z PSV Eindhoven w Lidze Mistrzów. Uskrzydleni dobrymi wynikami podopieczni Mauricio Pochettino pojechali na stadion Crystal Palace, by zmierzyć się z drużyną okupującą dolne części tabeli.

"Orły" w lidze ostatni raz potrafiły pokonać "Spurs" w 2015. Tottenham był więc zdecydowanym faworytem. Goście przez długi czas nie potrafili jednak trafić do bramki strzeżonej przez Wayne'a Hennessey'a. Dopiero w 66. minucie na listę strzelców wpisał się, jako pierwszy i ostatni, Foyth. Argentyńczyk zapewnił swojej drużynie trzy oczka.

Crystal Palace - Tottenham 0:1 (0:0)

Bramka: Foyth 66

Jeden punkt wywalczyła ekipa Fabiańskiego. Polski golkiper mógł się jednak lepiej zachować przy golu Alexa Pritcharda z szóstej minuty. West Ham wyrównał dopiero w 74. minucie po trafieniu Felipe Andersona. Huddersfield zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli Premier League. West Ham jest trzynasty.

Huddersfield - West Ham 1:1 (1:0)

Bramki: Pritchard 6 - Anderson 74