Ofensywny hit dla Stelmetu Enei

Niezwykle ofensywne spotkanie w Zielonej Górze! Stelmet Enea BC pokonał we własnej hali Arkę Gdynia 113:93 w sobotnim hicie Energa Basket Ligi.

Początek spotkania był niezwykle efektowny, bo zawodnicy obu drużyn byli bardzo skuteczni. Dzięki trafieniom Michała Sokołowskiego i Markela Starksa po trzech minutach było już 15:12! Później minimalną przewagę potrafiła zdobywać Arka, ale trójka w samej końcówce kwarty pozwoliła Stelmetowi Enea wygrywać 29:28. Druga część meczu nadal była rozgrywana w szybkim tempie, a sama rywalizacja ciągle wyrównana. Następnie bardzo ważne trafienia notował Boris Savović, a zielonogórzanie mieli siedem punktów przewagi. W pewnym momencie zanotowali serię 10:0, a po pierwszej połowie było już 62:46 dla ekipy trenera Igora Jovovicia.

Trzecią kwartę gospodarze rozpoczęli od pięciu kolejnych punktów, a to sprawiało, że jeszcze bardziej kontrolowali sytuację. Na to odpowiadał przede wszystkim James Florence, ale to ciągle było za mało. Po trójce Markela Starksa po 30 minutach gry Stelmet Enea wygrywał 93:70. Czwarta kwarta niewiele zmieniła, ponieważ Arka nie była w stanie odrobić tak dużych strat - nawet mimo lepszej gry Josha Bostica i Deividasa Dulkysa. W ekipie z Zielonej Góry na parkiecie pojawiali się kolejni gracze i oni również trafiali. Ostatecznie gospodarze zwyciężyli 113:93.

Najlepszym strzelcem Stelmetu Enei był Boris Savović z 21 punktami, 5 zbiórkami i 4 asystami. James Florence rzucił 26 punktów dla gości.

Stelmet Enea BC Zielona Góra - Arka Gdynia 113:93 (29:28, 33:18, 31:24, 20:23)

Stelmet Enea BC Zielona Góra: Boris Savovic 21, Łukasz Koszarek 17, Markel Starks 15, Przemysław Zamojski 14, Michał Sokołowski 13, Zeljko Sakic 12, Darko Planinic 10, Adam Hrycaniuk 6, Gabe Devoe 5, Jarosław Mokros 0, Kacper Mąkowski 0, Kacper Traczyk 0

Arka Gdynia: James Florence 26, Robert Upshaw 16, Joshua Bostic 15, Deividas Dulkys 11, Mikołaj Witliński 10, Dariusz Wyka 9, Jakub Garbacz 3, Marcel Ponitka 2, Krzysztof Szubarga 1, Filip Stryjewski 0, Adam Łapeta 0