PlusLiga: Siatkarze Indykpolu AZS wygrali z Chemikiem

W meczu 7. kolejki PlusLigi siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn wygrali z Chemikiem Bydgoszcz 3:0. Podopieczni trenera Jakuba Bednaruka postawili rywalom wysoko poprzeczkę, dwa sety zakończyły się rywalizacją na przewagi.

W pierwszym secie gra obu ekip falowała, przez co oglądaliśmy punktowe serie. Po asie serwisowym Pawła Woickiego olsztynianie prowadzili 16:11, ale rywale szybko zmniejszyli straty (16:14), a nieco później odrobili straty (20:20). Premierową odsłonę zwieńczyła zacięta rywalizacja na przewagi. W niej aż pięć piłek setowych miała ekipa z Bydgoszczy, w której brylował Nikola Kovacević. Ostatecznie to jednak gospodarze przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę, dzięki dwóm skutecznym atakom Serhija Kapelusa oraz zablokowaniu ataku Bartłomieja Lipińskiego (30:28).

Druga odsłona nie miała tak emocjonującego scenariusza, jak poprzednia. Po początkowej przewadze gości (5:8), w polu zagrywki pojawił się Jan Hadrava, posłał trzy asy, olsztynianie wygrali sześć kolejnych piłek i wynik zmienił się na 11:8. W dalszej części seta gospodarze jeszcze powiększali przewagę (16:12, 20:13), a wynik tej partii na 25:17 ustalił Paweł Pietraszko.

Set numer trzy znów dostarczył kibicom wielu wrażeń. Ta partia toczyła się przy minimalnej przewadze siatkarzy z Olsztyna, którzy odskoczyli, gdy w polu zagrywki znów pojawił się Hadrava i trzykrotnie zaskoczył rywali (18:13). Goście jednak nie rezygnowali. W końcówce złapali punktowy kontakt z rywalami (22:21) i – choć gospodarze mieli piłkę meczową przy stanie 24:22 – zdołali doprowadzić do rywalizacji na przewagi. Z tej wojny nerwów ponownie jednak zwycięsko wyszli gospodarze (26:24).

Kapitalne zawody znów rozegrał Jan Hadrava, który zdobył 26 punktów, z czego aż 8 bezpośrednio zagrywką. Przypomnijmy, że czeski atakujący w meczu z Treflem (2:3) zaserwował aż dziewięć asów [ZOBACZ WIDEO], a w klasyfikacji najlepiej serwujących miażdży konkurencję, prowadząc z 24 punktami na koncie (drugi na liście David Smith na "zaledwie" 13 punktowych zagrywek). Nagrodę MVP za mecz z Chemikiem zgarnął jednak rozgrywający olsztynian Paweł Woicki.

Poza Hadravą najlepiej punktowali: Serhiy Kapelus (14), Paweł Pietraszko (11) – Indykpol AZS; Bartłomiej Lipiński (14), Bartosz Filipiak (13) – Chemik. Olsztynianie lepiej punktowali w ataku (48–45), zagrywką (10–3), a przyjezdni blokiem (7–8); gospodarze popełnili mniej błędów własnych (13–16).

Indykpol AZS Olsztyn – Chemik Bydgoszcz 3:0 (30:28, 25:17, 26:24)

Indykpol AZS: Robbert Andringa, Jan Hadrava, Serhiy Kapelus, Paweł Pietraszko, Paweł Woicki, Miłosz Zniszczoł – Michał Żurek (libero) oraz Radosław Gil, Mateusz Kańczok, Denis Kalinin, Marcel Lux.
Chemik: Bartosz Filipiak, Nikola Kovacevic, Bartłomiej Lipiński, Raphael Margarido, Maksim Morozau, Michał Szalacha – Adam Kowalski (libero) oraz Patryk Akala, Paweł Gryc, Jan Lesiuk, Piotr Sieńko, Mateusz Siwicki.