CF: Retro Liga, czyli powrót do korzeni polskiej piłki

Piłka nożna

11 listopada to piękna data w polskiej historii. W tym roku obchodzimy stulecie odzyskania niepodległości. Z tej okazji w programie Cafe Futbol pojawił się specjalny materiał, który przeniósł nas do korzeni piłki nożnej w Polsce.

Piłka nożna towarzyszy ludziom od bardzo dawnych lat. Nie każdy jednak wie, że również dziś można zobaczyć, jak dawniej wyglądały futbolowe widowiska.

 

- Styl retro to swoisty łącznik tego, co było, czyli historii oraz sportu. To próby przeniesienia widza o siedemdziesiąt lat wstecz - powiedział pomysłodawca spotkań w stylu retro Piotr Marciniak ze Stowarzyszenia Historycznego im. 10 Pułku Piechoty w Łowiczu.

 

Odtwarzaniem takich spotkań zajmują się członkowie projektu Retro Liga. Obejmuje on nie tylko przedstawianie rozgrywek piłkarskich, ale także prezentowanie tego, jak wyglądały stroje i akcesoria do gry. 

 

- Retro Liga to projekt, który narodził się wśród członków stowarzyszeń historycznych w 2017 roku. Polegać będzie na tym, że wystartujemy z regularnymi rozgrywkami po jedenastu zawodników. Do Retro Ligi zgłosiło się pięć zespołów. Będą to ekipy odtwarzane przez grupy rekonstrukcji historycznej. Będziemy odtwarzać tylko zespoły, które grały do 1939 roku - dodał.

 

Powrót do korzeni polskiej piłki z projektem "Retro Liga" w załączonym materiale wideo.

Szymon Zaworski, CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie