Copa Libertadores: Remis w pierwszym meczu finału

Piłkarze Boca Juniors zremisowali na własnym stadionie z innym zespołem z Buenos Aires - River Plate 2:2 w pierwszym meczu finałowym Copa Libertadores, południowoamerykańskiego odpowiednika Ligi Mistrzów. Rewanż zaplanowano na 24 listopada.

W 34. minucie prowadzenie dla gospodarzy uzyskał Ramon Abila. Już minutę później, w pierwszej akcji po wznowieniu gry od środka, było jednak 1:1, a do siatki trafił Lucas Pratto.

Tuż przed końcem pierwszej połowy drugiego gola dla Boca Juniors zdobył Dario Benedetto. Ten napastnik strzelił trzy z czterech bramek dla Boca w półfinałowej rywalizacji z brazylijskim Palmeiras.

W 61. minucie wynik ustalił samobójczym trafieniem Carlos Izquierdoz.

Pierwotnie spotkanie miało odbyć się w sobotę, ale z powodu intensywnych opadów deszczu zostało przełożono.

Dwie najbardziej rozpoznawalne i najpopularniejsze drużyny z Buenos Aires - Boca Juniors i River Plate - po raz pierwszy spotkały się w finale najbardziej prestiżowych rozgrywek klubowych w Ameryce Płd., których historia sięga 1960 roku.

Boca ma w dorobku sześć triumfów, a River Plate - trzy. Lepszy pod tym względem jest ich lokalny rywal - Independiente, który był najlepszy siedmiokrotnie.

Ze względów bezpieczeństwa w obu meczach finału nie będą mogli uczestniczyć kibice gości. Tak dzieje się już tradycyjnie od 2013 roku i nawet apele w tej sprawie prezydenta kraju Mauricio Macriego, wcześniej prezesa Boca i burmistrza Buenos Aires, na nic się zdały.