Everest Today przypomina najwybitniejszych polskich himalaistów

Zimowe
Everest Today przypomina najwybitniejszych polskich himalaistów
fot. PAP

Nepalski bloger Chhabi R. Pokhrel włączył się w obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Na zarządzanym przez niego na Twitterze i Facebooku profilu Everest Today wspomina i przypomina najsłynniejszych polskich himalaistów.

Pokhrel swoją galerię zaczął od zdjęcia Jerzego Kukuczki na szczycie Annapurny. 3 lutego 1987 roku razem z Arturem Hajzerem dokonali pierwszego zimowego wejścia na tę górę.

 

Na kolejnych fotografiach znaleźli się m.in. Krzysztof Wielicki, Andrzej Zawada, Maciej Berbeka, Andrzej Czok, którego 70. rocznica urodzin przypada właśnie w niedzielę, a także Wojciech Kurtyka, Wanda Rutkiewicz, Hajzer i Adam Bielecki. Wyliczono ich największe sukcesy i zasługi dla światowego alpinizmu. Nie zabrakło również Andrzeja Bargiela, który w lipcu jako pierwszy zjechał na nartach z K2.

 

Na profilu pojawiły się również życzenia dla Polaków z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości. "Przekazujemy życzenia nieustającej siły i szczęścia, jak również sukcesów, dobrego samopoczucia oraz dobrobytu kraju i jego mieszkańców. Gratulacje, Polsko!" - napisano.

 

MM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze