Juventus zdobył San Siro! Szczęsny obronił karnego

W niedzielnym hicie Serie A Juventus pokonał na wyjeździe AC Milan 2:0. Mario Mandzukic i Cristiano Ronaldo swoimi trafieniami zapewnili drużynie trzy punkty. Świetne spotkanie zaliczył Wojciech Szczęsny, który obronił rzut karny.

Piłkarze „Starej Damy” ruszyli na swoich rywali od pierwszej minuty. Cofnięty Milan skapitulował już w 8. minucie, kiedy to Mario Mandzukić umieścił piłkę w siatce. Było to setne trafienie Juventusu na San Siro.

Po straconej bramce „Rossoneri” zaczęli grać lepiej. W 38. minucie Suso domagał się rzutu karnego po tym, jak trafił piłką w rękę Medhiego Benatię. Sędzia po konsultacji VAR zdecydował się podyktować rzut karny dla gospodarzy. Do jedenastki podszedł Gonzalo Higuain, który płasko po ziemi strzelił w lewy róg bramki, ale Szczęsny sparował uderzenie na słupek. Tym samym "Juve" utrzymało prowadzenie do przerwy.

W drugiej połowie Juventus wciąż był stroną minimalnie przeważającą. Szanse na podwyższenie prowadzenia mieli Paulo Dybala oraz  Ronaldo. To właśnie Portugalczyk pod koniec drugiej połowy pokonał Gianluigiego Donnarumę. Gwiazdor „Starej Damy” z ośmioma trafieniami na koncie ma tylko jedną bramkę mniej od lidera klasyfikacji strzelców Krzysztofa Piątka.

Fatalne spotkanie zaliczył wspomniany Higuain. Po nietrafionym rzucie karnym, Argentyńczyk pod koniec spotkania otrzymał czerwoną kartkę. Napastnik Milanu został wyrzucony z boiska na własne życzenie. Piłkarz po faulu na Benatii został ukarany żółtą kartką, ale jego wybuchowa reakcja zmieniła zdanie arbitra.

Dzięki wygranej piłkarze Massimiliano Allegriego umocnili się na pozycji lidera włoskiej Serie A. Drużyna z San Siro plasuje się na piątym miejscu w tabeli.

AC Milan – Juventus 0:2 (0:1)
Bramki: Mandzukić 8, Ronaldo 81

AC Milan: Gianluigi Donnarumma – Ignazio Abate (74. Fabio Borini), Cristian Zapata, Alessio Romagnoli, Ricardo Rodriguez – Suso, Franck Kessie, Tiemoue Bakayoko, Hakan Calhanoglu (74. Diego Laxalt) – Samu Castillejo (62. Patrick Cutrone) , Gonzalo Higuain

Juventus: Wojciech Szczęsny – Alex Sandro, Giorgio Chiellini, Medhi Benatia, Joao Cancelo – Blaise Matuidi, Miralem Pjanic (74. Sami Khedira), Rodrigo Bentancur – Paulo Dyala (79. Douglas Costa) – Cristiano Ronaldo, Mario Mandzukic

Żółte kartki: Bakayoko, Higuain, Borini – Benatia

Czerwona kartka: Higuain (83, za drugą żółtą)

W załączonym materiale wideo skrót meczu.