LSK: DPD Legionovia Legionowo - Energa MKS Kalisz. Transmisja w Polsacie Sport

W meczu drugiej kolejki Ligi Siatkówki Kobiet DPD Legionovia Legionowo zmierzy się z jednym z beniaminków rozgrywek Energą MKS Kalisz. Transmisja meczu DPD Legionovia Legionowo - Energa MKS Kalisz w Polsacie Sport.

Legionovia w poprzednim sezonie nie radziła sobie najlepiej. Do samego końca broniła się przed spadkem. W fazie play-out rywalem podopiecznych Piotra Olenderka była właśnie ekipa z Kalisza. Drużyna z Legionowa wywalczyła sobie utrzymanie, po czym przeszła gruntowne zmiany w składzie. Do zespołu dołączyły m.in. Ewelina Polak, Agnieszka Adamek, Krystyna Kicka, Alicja Wójcik, Anna Wodorowska i Cassidy Pickrell. Po kilkuletniej przerwie do Legionovii wróciła też doświadczona środkowa Katarzyna Skorupa. Klub przedłużył kontrakty z Beatą Olenderek, Adrianną Adamek, Małgorzatą Jasek i Magdaleną Damaske.

Po porażce z barażach MKS Kalisz miał pozostać w pierwszej lidze. Wycofanie się z rozgrywek Trefla Proximy Kraków otworzyło przed klubem z Kalisza nowe możliwości. Starania przyniosły efekt i kaliszankom przyznano miejsce w elicie. Drużyna przeszła jednak gruntowne zmiany. W ekipie Mariusza Wiktorowicza pozostały jedynie filary. Na środku nadal grać będzie Ewelina Janicka, a za przyjęcie dbać będzie Kinga Dybek. W Kaliszu będziemy mogli obserwować sporo zawodniczek zagranicznych, w tym Serbkę Ljubicę Kecman.

W pierwszej kolejce Legionovia bardzo ambitną postawą zaskoczyła Chemika Police. W pierwszym secie mistrz Polski nie był w stanie poradzić sobie z siatkarkami z Mazowsza i uległ 23:25. Kolejne sety padły już jednak łupem ekipy z województwa zachodniopomorskiego. Zespół z Kalisza w premierowej serii spotkań poradził sobie znakomicie wygrywając 3:1 z BKS Profi Credit Bielsko-Biała. Czy beniaminek pogrąży Legionovię, a może pozwoli jej zapisać na swoim koncie pierwsze zwycięstwo w tym sezonie?

Transmisja meczu DPD Legionovia Legionowo - Energa MKS Kalisz od godziny 20:00 w Polsacie Sport.